Oracle Arena’da Kazanan New Orleans

230
NBA
Oracle Arena'da Kazanan New Orleans

Dün gece Oracle Arena’da oynanan Golden State Warriors-New Orleans Pelicans karşılaşmasını konuk ekip New Orleans Pelicans, Anthony Davis’in 34 sayılık etkileyici performansı sonucu 120-126’lık skorla yenmeyi başardı. Ev sahibi ekip aldığı bu mağlubiyet sonucu ligde Batı konferansında 57 galibiyet, 23 mağlubiyet ile 2.sırada yer alırken, konuk ekip New Orleans Pelicans aldığı bu galibiyet sonucu ligde Batı konferansında 46 galibiyet, 34 mağlubiyet ile 7.sırada yer aldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İlk çeyreğe konuk ekip New Orleans Pelicans, E’Twaun Moore’ın attığı iki sayılık basketle başladı ve skoru 0-2’ye getirdi. Ev sahibi ekip GSW’den cevap gecikmedi ve skoru eşitleyen basket Kevin Durant’ten geldi. Bu dakikadan sonra hücumda vites artıran New Orleans Pelicans, Rajon Rondo ve Anthony Davis ikilisi ile sayılar buluyordu. Ev sahibi ekip ise hücumda Kevin Durant ve Klay Thompson işbirliği ile sayı üretiyordu. Çeyreğin bitimine 02.05 kala New Orleans Pelicans, Anthony Davis’in iki sayılık basketi ile skoru 30-34’e getirdi. Skor avantajını ilerleyen dakikalarda da koruyan New Orleans Pelicans, ilk çeyreği 32-40’lık skorla üstün kapatmayı başardı.

İkinci çeyreğin başlarında Nikola Mirotic’in attığı üç sayılık basketiyle skoru 32-43’e getiren New Orleans Pelicans, ilerleyen dakikalar da Diallo’un serbest atış çizgisinden attığı basket ve ardından Mirotic’in üç sayılık basketliyle skoru 37-44’e getirmeyi başardı. Çeyreğin bitimine 3.39 kala skor üstünlüğü devam eden New Orleans Pelicans, konuk ekip GSW’nin hücumda Green ve Kevin Durant’ın sayılarına rağmen farkın kapanmasına izin vermedi. Çeyrek sonlarında hücumda vites artıran GSW, skoru 65-65’e getirmeyi başarsa da çeyrek bitimine 03.4 kala Anthony Davis attığı basketle skoru belirledi. İlk yarıyı New Orleans Pelicans 65-67’lik skorla önde kapadı.

Üçüncü çeyreğin başında Nikola Mirotic kaydettiği üç sayılık basketle skoru 65-70’e getirdi. Ev sahibi ekip Golden State Warriors ise hücumda Kevin Durant, Klay Thompson ve Draymond Green ile sayılar bulmaya başladı. Çeyreğin bitimine 04.15 kala skoru 81-82’ye getiren ev sahibi ekip Golden State Warriors, Quinn Cook’un attığı üç sayılık basketle öne geçmeyi başardı. Bu dakikadan sonra hücumda ve savunmada dengeli oynayan ev sahibi ekip Golden State Warriors, üçüncü çeyreği 92-88’lik skor üstünlüğü ile kapadı.

Final periyodunun başlarında ev sahibi ekip Golden State Warriors, Klay Thompson’ın attığı üç sayılık basketle skoru 95-90’a getirmeyi başardı. İlerleyen dakikalar da New Orleans Pelicans, Nikola Mirotic ve Jrue Holiday’ın basketleriyle skora denge getirdi(95-95). Maç bitimine 5.48 kala New Orleans Pelicans, Anthony Davis’in attığı iki sayılık basketle skoru 108-112’ye getirdi. Maç sonuna girilirken oyun disiplinini bozmayan New Orleans Pelicans, maç sonunu da rahat oynadı ve sahadan 120-126’lık skorla galip ayrılmayı başardı.

Ev sahibi ekip Golden State Warriors’ta Kevin Durant 41 sayı, 10 ribaunt(double-double); Draymond Green 11 sayı, 10 ribaunt(double-double); Klay Thompson 18 sayı, 1 asist ile mücadele etti. Konuk ekip New Orleans Pelicans’ta ise Anthony Davis 34 sayı, 12 ribaunt(double-double); Nikola Mirotic 28 sayı, 6 ribaunt, 4 asist; Jrue Holiday 25 sayı 5 ribaunt, 6 asist ile oynadı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here