“Ömer Aşık NBA Oyuncusu Değil”

3012
NBA
Ömer Aşık NBA Oyuncusu Değil

Geçtiğimiz günlerde New Orleans Pelicans tarafından takasla daha önce formasını giydiği Chicago Bulls‘a gönderilen temsilcimiz Ömer Aşık’ın performansı Amerikalı yazarlar tarafından eleştiriliyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Geçtiğimiz sezon ciddi sağlık sorunları nedeniyle forma giyemeyen ve kilo kaybı nedeniyle direnci zayıflayan Ömer, zorda olsa bu sakatlıktan geri dönerek 1.5 ay önce forma giymeye başlamıştı. Bu sezon 14 maçta süre alan Ömer, 1.3 sayı ve 2.6 ribaunt ortalamaları yakaladı.

ABD’li basketbol yazarları Ömer ile yazdıkları makalelerde, NBA oyuncusu değil, Pelicans iyi iş yaptı ve fayda sağlamaz gibi ağır eleştirilerde bulundu.

Mark Deeks – GivemeSport; ” Ömer Aşık’ın becerileri sınırlı, yalnızca dev cüssesi ve gücü var denebilir. Bunun dışında pek işe yaramaz. Eğer Bulls yönetimi oyuncu olarak Ömer’den beklentisi varsa, ne yazık ki öyle olmadığını kısa sürede anlayacak. Kariyerini tekrar canlandıracağını düşünmüyorum. Ömer Aşık artık NBA oyuncusu değil.” dedi.

Paolo Uggetti – The Ringer; ” New Orleans Pelicans üç sezon önce yazın Ömer Aşık’a beş yıllık 58 milyon dolarlık sözleşme verdi. Ardından oynama süreleri adeta yok oldu. Maç başına beş dakika bile oynayamaz duruma geldi. Sadece Ömer Aşık’a ödeyecekleri paralardan kurtulmadılar, aynı zamanda play-off umutlarını destekleyecek gerekli bir parçayı takıma ilave ettiler.” ifadelerini kullandı.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here