Oklahoma City Thunder’ın Yaz Dönemi Hamleleri

436

2 sezon önce Kevin Durant’in takımdan ayrılmasından sonra koskoca bir sezonu Russell Westbrook’un sırtına yükleyen Oklahoma City Thunder, geçtiğimiz sezon ise Paul George ve Carmelo Anthony ile yeni “Büyük Üçlü”sünü oluşturmuş ve sezona büyük umutlarla başlamıştı. Ancak işler hiç de istenilen gibi gitmedi ve büyük umutlar beslenen Thunder,Playoff ilk turunda Süper Çaylak Donovan Mitchell öncülüğündeki Utah Jazz’e elenerek sezonu erken kapattı.

USA Team Fans
USA Team Fans

Sezonun bitmesiyle birlikte dedikodular başlamıştı. Özellikle LeBron James’in Los Angeles Lakers’a gitmesiyle birlikte zaten ismi 2 senedir Lakers ile anılan Paul George’un takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Carmelo Anthony’nin ise kontratının opsiyonunu kullanıp kullanmayacağı da ayrı bir merak konusuydu. Görüşler Paul George’un Los Angeles’a gidip,Carmelo’nun ise takımda kalacağı yönündeydi ancak herkesin ters köşe olduğu bir durum yaşandı.

Transfer döneminin açılmasıyla birlikte Paul George takımda kaldığını açıkladı ve 4 yıllık yeni bir kontrat imzaladı.

Carmelo Anthony opsiyonunu kullandı. Oklahoma City Thunder,Philadelphia 76ers ve Atlanta Hawks ile birlikte üçlü takasa girildi. Carmelo Anthony ve 2022 Draft’ının 1. tur hakkını Atlanta’ya gönderirken karşılığında Atlanta’dan Dennis Schröder’i Philadelphia’dan ise Timothe Luwawu’yu aldı. Atlanta ise Carmelo hariç Justin Anderson’ı Sixers’tan aldı. Sixers ise Atlanta’nın uzunu Mike Muscala’yı kadrosuna ekledi.

Bench kadrosunun zayıflığı her zaman göze çarpan Thunder,orası için de eklemeler yaptı. Serbest piyasadan Nerlens Noel’i kadrosuna katarak uzun rotasyonuna atletizm katan Thunder, iç transferde ise benchin en kuvvetli ismi olan Jerami Grant ile 3 senelik ve tecrübeli oyun kurucusu Raymond Felton ile 1 sene daha kontrat uzattı.

2018 NBA Draft’ında Charlotte Hornets’ten Hamidou Diallo ile 53. Sıradan şutör guard Devon Hall ve 57. Sıradan forvet Kevin Hervey’i kadrosuna ekledi.

Tüm bunların ardından Oklahoma ekibi için Offseason’ın oldukça hareketli geçtiğini görüyoruz. Birbirine alışmış Westbrook-George ikilisine daha güçlü bir bench eklendiğinde beklentilerin yeniden artması fazlasıyla olağan. İyice savaş alanına dönmüş batı tarafında Thunder neler yapabilecek hep beraber göreceğiz.

Berkay Filizoğlu

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here