Nowitzki: “Kobe, Lakers’a Gelmem için Bana Ulaşmıştı”

740
Nowitzki: "Kobe, Lakers'a Gelmem İçin Bana Ulaşmıştı"

Basketbolu bırakan efsanelerin yıllar geçtikçe anılarını paylaşmaları gayet doğal. Günümüzde birçok oyuncu vefatından dolayı Kobe ile olan anılarını paylaşırken; Dallas Mavericks efsanesi Dirk Nowitzki, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Dallas Mavericks’in ilk ve tek şampiyonluğu olan 2011 sezonunun başrol oyuncusu, finallerin “En Değerli Oyuncusu” Dirk Nowitzki; Kobe Bryant’ın kendisini Los Angeles Lakers’a çağırdığını açıkladı. Dirk Nowitzki yaşananları şöyle anlatmakta:

“Sadece etrafımdaki insanlar değil, herkes Dallas’ı ne kadar çok sevdiğimi ve burada kalmak istediğimi bildiğinden dolayı hiç çok teklif aldığımı hatırlamıyorum. Ben böyle düşünürken bir gün Kobe Bryant bana ulaşmıştı. Bu benim için gerçekten onur verici bir durumdu.”

“Yaşananlar, şampiyonluğu kazanmış ve dört yıllık sözleşmem tamamlandıktan sonra gerçekleşmişti. Kobe ile konuşmuş ve mesajlaşmıştık. Ona tam olarak kendi durumu gibi: ‘Dallas benim şehrim ve evim. Farklı bir forma altında kendimi göremiyorum. Bu gerçekten tuhaf olurdu’ dedim ve teklifi reddettim. Bunu tamamen anlayışla karşıladı; bana daha çok saygı duyduğunu hissettim.”

Bu açıklamalar sonrası Dirk ile Kobe’nin birlikte oynadığını hayal etmek bile heyecan verici. Şayet gerçekleşseydi NBA severlerin seyir zevki de katlanabilirdi. Ancak Dirk Nowitzki, bu teklifi reddedip efsanesi olduğu Dallas Mavericks’te kalarak kariyerini tamamladı. Geleceğin “Hall of Fame” adayı, şu an ailesiyle beraber emekliliğinin tadını çıkarıyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz