New York Knicks Aradığı Koçu Buldu Mu ?

678
New York Knicks
New York Knicks Aradığı Koçu Buldu Mu ?

New York Knicks, yıllardır belli bir istikrarı yakalayamıyordu. Bunun bir çok farklı sebebi sayılabilir fakat bunlardan başlıca saymak gerekirse: Phil Jackson’un takımın düzenine, oyuna, oyunculara (Porzingis ve Anthony ile yaşadığı tartışmalar) ve koç Jeff Hornacek’e yaptığı baskı sayılabilir. Jeff Hornacek’in üçlü hücumdaki inadı da düşünüldüğünde takım geçen seneden itibaren yeniden yapılanmaya girdi diyebiliriz. Phil Jackson, Jeff Hornacek sıra ile takımdan ayrıldı. Carmelo Anthony takımdan takaslandı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Yeniden yapılanma süreci ile Porzingis etrafında takım kurmayı planlayan Knicks, yeni sezon için koç arayışını sonlandırdı. David Blatt ile de adı geçen New York Knicks Memphis Grizzliers’dan ayrılan David Fizdale ile anlaştı.

Sezon ortasında, yıllardır başında olduğu Memphis’ten ayrılan David Fizdale, New York Knicks ile anlaştığı iddia ediliyor. Kaynak genelde söyledikleri çıkan Adrian Wojnarowski tarafından söylendi.

Fizdale iddiaya göre Knicks ile 4 yıllık sözleşme imzalayacak.

David Fizdale yıllardır Memphis Grizzliers takımının takım kimliği haline gelen güçlü takımları zorlayan fakat zayıf takımlara karşı istikrarlı olmayan duruşunu oluşturan koç olarak bilinir.

Fizdale geçen sezon Memphis ile 43-39’luk seri ile takımı Playoff’lara taşımıştı. Bu sezon, 7-22 seri ile başlayınca (18’i ard arda mağlubiyet) ve takımın yıldızı Marc Gasol ile tartışması sonucu takımdan gönderilmişti. Fizdale için bir çok takımın adı geçiyordu. Fizdale 2016 yılından beri Memphis Grizzliers takımını çalıştırıyordu.

Mehmet Şenel

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here