Minnesota Timberwolves ve Playoff

226
Minnesota Timberwolves ve Playoff

Minnesota Timberwolves 2021-2022 sezonunda batı konferansında 42-31 dereceyle 7. sırada bulunuyor. En son 2018’de playoff’lara kalmayı başaran batı ekibi, Denver Nuggets’in hemen arkasında yer alıyor ve ligde üst sıralara tırmanmaya çalışıyor. Ligde son 10 maçının 9’unu kazanan takımın batı konferansında 13. sırada bitirdikleri geçen sezona kıyasla bu sezon en büyük gelişimleri hücum tarafında oldu. 2020-2021 sezonunda maç başına 109.5 sayı üreterek ligde 25. sırada bulunan Minnesota, bu sezon ise maç başına 113.9 sayı üreterek ligde 6. sıradalar. İşin savunma kısmına baktığımızda; geçen sezona göre büyük gelişme kaydeden ekip, 110.5 ortalamayla ligde 12. sırada yer alıyor.

Bireysel performanslara baktığımızda ise takıma en büyük katkıyı veren oyuncunun Karl-Anthony Towns olduğunu söyleyebiliriz. Bu sezon 24.9 sayı, 9.9 ribaund, 3.7 asist ortalamalarıyla oynayan Towns, aynı zamanda %41.2 ortalamasıyla takımın en yüzdeli üçlük atan oyuncusu. Aynı zamanda bu sezon ligde Kyrie Irving ile beraber bir maçta 60 sayı atan iki kişiden biri. 2021-2022 All-Star üçlük yarışmasını kazanan süperstar, iddialı bir açıklama yapmıştı. Kendisinin gelmiş geçmiş en iyi uzun şutörü olduğunu söyleyip en tepe noktaya hedef koydu bu sebeple de önceki sezonlarına kıyasla liderliği benimsemiş ve daha agresif bir Karl-Anthony Towns izliyoruz.

Takıma katkı veren diğer oyuncular ise D’Angelo Russell ve Anthony Edwards. Bu sezon 18.5 sayı, 3.4 ribaund 7.2 asist ortalamayla takıma katkı veren Russell, kariyerinin en yüksek asist ortalamasına ulaştı. “The Ant Man” lakaplı oyuncu Anthony Edwards, ligdeki 2. sezonunda skorer oyunuyla öne çıkıyor. Bu sezon 21.1 sayı, 4.7 ribaund, 3.7 asist ortalamalarıyla oynayan Edwards, takımın en çok skor üreten 2. oyuncusu.

Koç Chris Finch benchten gerekli katkıyı alabilen birisi. Bu sezon özelinde Jaylen Nowell, son zamanlarda takımın en iyi bench skorerlerinden birisi. Bir diğer isim Jarred Vanderbilt. Hücumda yeterli katkı veremese de savunma anlamında gerekli katkıyı sağlayabiliyor. Chris Finch’in savunmada katkı aldığı bir diğer isim Naz Reid. Karl-Anthony Towns’un faul problemine girdiği maçlarda katkı verebiliyor.

Takımın olumsuz yanlarından birisi de çift yönlü oyuncu sayısının az olması. Normal sezonda pozisyon sayıları yüksek olsa da playoff’larda pozisyon sayılarının düşecek olması takımı hücum anlamında sıkıntıya sokabilir. Yine de her maç rekabetçi bir takım izlemenin Minnesota taraftarını memnun ettiğini söyleyebiliriz.

Berke Zama

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz