New York Knicks, Anthony Davis’i Geri Çevirmiş!

1388
Anthony Davis
New York Knicks, Anthony Davis'i Geri Çevirmiş!

New York Knicks’in geçtiğimiz yaz olası bir Anthony Davis takasını geri çevirdiği, sebebinin ise bu takasın ‘takımın uzun vadeli yeniden yapılanma planına aykırı olması’ olduğu ifade edildi.

ESPN’den Brian Windhorst’ın haberine göre Davis, Los Angeles Lakers’a olan takasından önce New York Knicks için oynamaya ilgi duyuyordu.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Takım başkanı Steve Mills ve genel menajeri Scott Perry’nin, Kristaps Porzingis takası sayesinde, AD takası için gerekli asetlere sahip olduğu halde, Pelicans’ın Anthony Davis için istediklerini fazla buldukları bildirildi.

Windhorst’a göre Mills ve Perry, Davis için yapılabilecek bir takas işleminin “Draft’tan alınacak oyuncuların yıldız olmalarını zorlaştıracağını ve yeniden yapılanma sürecini aksatacağını düşünüyordu.

New York Knicks geçtiğimiz sezonu 17 galibiyet 65 mağlubiyet ile NBA sonuncusu olarak bitirmişti. Hedefleri serbest oyuncu döneminde Kyrie Irving ve Kevin Durant’i takıma katıp, 1. sıradan da Zion Williamson’u seçerek yeni bir Big3 oluşturmaktı. Ancak Draftta ilk sıra seçim hakkının New Orleans’a gitmesi ve Kevin Durant’in sezon sonunda yaşadığı ağır sakatlık bütün planlarını bozdu. Üzerinde düşünülmüş bir B planlarının olmadığı da yaz döneminde yaptıkları kısa süreli kontratlardan belli gibiydi. Bu uğurda Porzingis’i de kaybeden Knicks taraftarının çok sabırları kalmadığı kesin..

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here