NBA’nın Kazan-Kazan Takasları

139
NBA'nin Kazan-Kazan Takasları

Her NBA takasının bir kazananı veya kaybedeni olmak zorunda değil. Anthony Davis’in Lakers’a, Gasol kardeşlerin takasına kadar, karşınızda yakın NBA tarihinin en iyi kazan-kazan takasları.

Paul George – OKC

Paul George, Clippers’a takaslanmadan önce OKC-Indiana arasındaki takasın bir parçasıydı. 2017’de sözleşmesinin bitmesine bir yıl kala PG, Pacers’tan ayrılmak istediğini açıkladı ve Indiana takastan kazançlı bir şekilde çıkmak için harekete geçti. Herkes PG’nin doğduğu eyalet olan Kaliforniya’nın takımı Lakers’a gitmesini bekliyordu ancak OKC, Indiana ile anlaşarak takası kazandı. OKC, PG karşılığında genç oyuncuları Oladipo ve Sabonis’i Indianaya gönderdi. Başlangıçta, çoğu analist Indiana’nın takastan zararlı çıktığını düşünse de her iki takımda kazançlı çıktı. Oladipo ve Sabonis All-Star apoletli oyuncu oldular. PG ise oynadığı iki senede başarılı bir perfonmans sergiledi.

Luka Doncic – Trae Young

Luka Doncic ve Trae Young, oyundaki en enerjik genç oyunculardan bazıları, ancak draft gecesinde birbiriyle takas edildikleri için sürekli kıyaslanacaklar ancak zaman geçtikçe, bu takası kazan-kazan olarak görebiliriz.

2018 Draft sınıfında bazı güçlü isimler vardı ancak Luka ve Trae en iyileri olarak ortaya çıktı. Luka istatistiksel olarak Trae’den üstün olsa da, ikisi de playoff başarısı olan Dallas ve Atlanta’nın en yetenekli oyuncuları. Ayrıca Atlanta 2019 Draft’ında 10. sıradan Cam Reddish’i seçti. Bu seçim yerine 13. sıradan Tyler Herro veya 28. Sıradan Jordan Poole’u seçseydi bu takasa yeni bir ışık altında bakıyor olabilirdik.

Anthony Davis – Lakers

Anthony Davis’in takası her ne kadar Lakers verdiği draft haklarıyla geleceğini ipotek ettirmiş olsa da bu takas her iki takım için de yararlı oldu. Lakers aynı sene şampiyon olurken, Pelicans potansiyelli genç oyunculardan ve 1. tur draftlar’ından oluşan bir hazineye sahip oldu. New Orleans, özellikle Lonzo Ball’dan vazgeçerek şüpheli kararlar aldı ancak Zion, Brandon Ingram ve Cj McCollum üçlüsü gelecek için umut veriyor.

Shaq – Miami Heat

Shaq’ın, Miami Heat’e takası görünüşte dengesiz görünebilir ancak takasın sonuçları her iki takım için de harika oldu. Shaq ve Kobe ikilisi birlikte çalışmıyordu ve Shaq mental olarak değişmişti. Kobe olmadan da şampiyonluk kazanabileceğini kanıtlamak isteyen Shaq iki yıl sonra Dwyane Wade ile birlikte kariyerine bir yüzük daha ekledi. Takasın diğer tarafında Lakers’a giden Lamar Odom ise 2009 ve 2010 şampiyonluklarının kazanmasında takıma yardımcı oldu.

Marc Gasol – Pau Gasol

2008’de Memphis Grizzles, Pau Gasol’u küçük kardeşi Marc ve gelecekteki bazı ilkler için takas etti. Takastan sonra Lakers’ın üç sene içerisinde finallere çıkıp iki şampiyonluk kazanması üzerine bu hamlenin Grizzles için büyük bir hata gibi görünüyordu ama sonrasında Marc Gasol, Grizzles tarihinin en iyi oyuncularından biri oldu. İki kez All-NBA takımına, üç kez All-Star takımına seçildi ve 2012-2013 sezonunda DPOY ödülünü kazandı. 2019 yılında Toronto Raptors’a katılan Marc kariyerine eksik parça olan yüzüğü de eklemiş oldu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz