Miami Heat’in 2015’teki Yeni Görünümleri

306
Miami Heat 2015 Goran Dragic
Miami Heat 2015 Goran Dragic

NBA’de takasın son günü gerçekleşen takasla birlikte, Miami Heat’in yeni kadrosuyla ilk maçında neler çıkardıklarını ve çıkarabileceklerini derledim. Önce NBA takaslarına bakalım.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Miami Heat : Goran Dragic , Zoran Dragic
• Phoenix Suns:  John Salmons, Justin Hamilton, Danny Granger, 2017 ve 2019 ilk tur draft hakları
• New Orleans Pelicans : Norris Cole, Shawne Williams

Miami Heat 2015

Heat için Dragic biraderler kuşkusuz iyi bir hamle oldu. Bu sezona kadar Lebron, Wade, Bosh büyük üçlüsü Heat’i çok iyi yerlere taşımıştı. Dragic’lerin gelişiyle takımın gücü eskisi kadar olmasa da yüksek derecede arttı. Bu sene NBA’de birçok takımın kapısını çalan Whiteside’ı coach Erik Spoelstra takıma kattı ve yine de istediği süreyi alamıyordu. Bosh’ın yaşadığı sakatlık sırasında süre almaya başlayan Whiteside’ın kendini göstermeye kararı çok yüksekti. Bu sezonki performansıyla Whiteside’ı eğer geçen seneki Lebron’lu kadroda görsek, üstüne de Dragic takası yapılmış olsaydı Spurs’ü final serisinde yıkarak yüzük takarlardı.

Goran Dragic - Miami Heat
Goran Dragic – Miami Heat

Takas sonrası Zoran ilk maçları olan New Orleans Pelicans’a karşı süre almazken Goran Dragic 33 dakika sahada kaldı ve süre zarfı içerisinde 4-11 isabet oranıyla 12 sayı buldu. Onun yanına 1 asist, 1 top çalma, 3 ribaund istatistikleri koyarak karşılaşmayı tamamladı. Granger gibi bir ismi kaybetmiş olabilirler ancak o da artık Indiana Pacers’da yaşadığı sakatlıktan sonra asla eski performansına dönemedi. Oyun kurucu rotasyonundan Norris Cole gibi bir genç ve savunmacı isim çıktı ama zaten orada Napier ve Chalmers’ları da vardı. Goran’ın gelişiyle Heat fanlarının sık sık şikayet ettiği Chalmers da bench’e gitmiş oldu. Bu takasla birlikte büyük bir kitle playoff’larda Heat’in iyi bir noktaya ilerleyebileceğini düşünürken Bosh’ın sezonu kapatması bütün planları bozdu.

Bu yazı 23 Şubat tarihinde yazılmıştır. Bu gece oynadıkları Sixers maçını içermez.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here