NBA’in Önemli İsimlerinin David Stern’e Veda Mesajları

749
NBA'in Önemli İsimlerinin David Stern'e Veda Mesajları

Hayata gözlerini yuman eski NBA başkanı David Stern’ün vefatı sonrası, emekli olmuş eski oyuncular, aktif oyuncular, koçlar, yöneticiler ve takım sahipleri başsağlığı dileme ve sevgi gösterme amacıyla sosyal medyada düşüncelerini aktardılar. İşte Stern’e sevgilerini ve saygılarını sunan isimler:

Stephen Curry

“Bu gün söylediğin kelimeleri hiç unutmayacağım! ‘Yedinci sıradan’ deyişin hayatımı sonsuza dek değiştirdi. Basketbol oyununu dünya çapında büyütme konusundaki liderliğin ve bağlılığın için sana ve ailene teşekkür ederiz. Sonsuza dek minnettarım. Huzur içinde uyu başkan Stern!”

Kobe Bryant

“Oyun David Stern’ün liderliği ve vizyonu altında pek çok şekilde değişti. Herkes için en iyisini istedi çünkü bunları kendisi sundu. Teşekkürler başkan. Huzur içinde yat.”

Dwyane Wade

“Huzur içinde yat David Stern! 26 Haziran 2003’te elini sıkmak, hayalimi gerçeğe dönüştürmüştü”

Chris Bosh

“Huzur içinde yat başkan Stern. Bu oyun için yaptıkların adına sana teşekkür ederim. 2003’te elini sıkmak, her zaman en sevdiğim anılarımdan biri olacak. Bu dönemde sevgimi ve dualarımı Stern ailesine gönderiyorum.”

Karl-Anthony Towns

“Profesyonel spordaki en büyük başkanlardan biri olmasaydı, NBA ve ailem şu anki konumumuzda olmazdı. Huzur içinde yat David Stern. Oyun sana teşekkür eder ve seni özleyecek.”

Mark Cuban

“Huzur içinde yat David. Hep sayende benim ben olduğumu söylerdin ve tamamen haklıydın. Bir arkadaş, mentör ve şimdiye kadarki en büyük donut fonunun yöneticisiydin. Özlendin.”

Pau Gasol

“Bugün NBA ailesi bir efsaneyi, oyunumuzu daha iyiye taşıyan bir lideri kaybetti. Bir babayı, bir kocayı, bir arkadaşı. Huzur içinde yat David Stern, sonsuza dek özleneceksin.”

Nicolas Batum

“Teşekkürler David Stern, profesyonel sporların en büyük başkanı. Oyun için global anlamda yaptıklarınız için teşekkürler. Huzur içinde yat.”

Al Horford

“Huzur içinde yat başkan Stern, haberleri duyduğuma çok üzüldüm. Basketbol için harika işler yaptın. Hep hayran olduğum biriydin.”

Mark Jackson

“Başkan David Stern’ün ailesi, dostları ve hayranları için dua ediyorum! Herhangi bir sporda şimdiye kadarki en iyisi! Teşekkürler!!!”

Bill Russell

“David Stern’in dostluğunun benim için ne anlama geldiğini kelimelere dökemem. Birçok hayatı değiştirdi. David büyük bir yenilikçiydi ve oyunu bugünkü sevdiğimiz hale getirdi. Bu korkunç bir kayıp. Kalplerimiz Dianne & ailesi ile. Huzur içinde uyu arkadaşım.”

Steve Kerr

“Sanırım David Stern NBA tarihinde oyunun üzerinde oyuncu olmayanlara göre daha büyük bir etki yaptı. 80’lerin başında başkan olarak işe girdiğinde ligin bulunduğu yere bakınca – Finaller maçları banttan yayınlanırdı, maaş kapasitesi toplamda 4 milyon dolardı – ve şimdiki yerine bakınca, David Stern ligin genişlemesine gerçekten öncülük etti ve ligi bugün olduğu gibi bir rotaya koyma vizyonuna sahipti. Bana kalırsa NBA’in parçası olan herkes olarak, bireysel olarak hayatlarımızı etkilemek için yaptığı her şeye minnettarlık sunma amacıyla ona borçluyuz.”

Scottie Pippen

Basketbol için çok üzücü bir gün. David Stern’i 90’larda çok gördük ve onu nazik, düşünceli ve neredeyse her zaman odadaki en akıllı kişi olarak buldum. Sporumuzu küresel bir oyuna dönüştürmeye yardımcı olan bir yenilikçiydi ve etkisi asla unutulmayacak. Huzur içinde yat, Başkan.

Larry Bird

“Başkan Stern’ün görkemini, vizyonunu, adaletini ve yıllarca sıkı çalışmasını kapsamlı bir şekilde tanımlayabilecek hiçbir kelime yok. Dünya çapında binlerce oyuncu ve pek çok taraftar, takım ve arena çalışanları için yarattığı tüm işler ve David’in öncülük ettiği ve daha sonra başkalarına aktardığı spor ve endüstrideki birçok büyüme katmanından yararlanan tüm insanlar adına başarmış olduğu şeyleri düşündüğünüzde, şüphesiz başkan Stern NBA’i yeni seviyelere yükseltti ve hepimiz tarafından çok özlenecek.”

Kareem Abdul Jabbar

David Stern, sahadaki herhangi bir oyuncu kadar NBA’in dünya çapında popülerliğinde artış sağladı ve oyunu dünyaya gösterdi. Oyuna, lige ve hepimizin sevdiği ve keyif aldığı oyunculara tutkusu vardı. Özlenecek ama unutulmayacak.

Magic Johnson

“David Stern tarihe geçen bir adamdı. 1991’de HIV’ye sahip olduğumu duyurduğumda, insanlar virüsün el sıkışarak bulaşabileceğini düşünmüşlerdi. David, Orlando’daki 1992 All Star maçında oynamama ve ardından Olimpiyat Rüya Takımı için oynamaya izin verdiğinde, dünyayı değiştirebilmiştik.”

LeBron James

“Sahnede adımı çağırdığın ve elini sıktığım anı asla unutmayacağım. Hayallerim gerçek olmuştu! Çok sayıda genç yetişkin ve çocuğun hayatını değiştiren güzel basketbol oyununa olan bağlılığın için teşekkür ederim. Ve daha da önemlisi, oyunumuzu dünya çapında gerçekleştirme vizyonun, sadece senin yapabileceğiniz bir vizyondu! Bunu yaptın. Oyunumuzu dünyanın en büyük sporu yaptın! Seni şahsen tanımaktan onur duydum. Cennette dinlen David Stern! Dualarım bu zor zaman boyunca ailen ve arkadaşların için!”

Michael Jordan

“David Stern olmasaydı, NBA bugün olduğu gibi olmayacaktı. Çalkantılı dönemlerde lige yol gösterdi ve ligi uluslararası bir fenomene dönüştürerek çok az kişinin hayal edebileceği fırsatlar yarattı. Vizyonu ve liderliği bana global sahneyi getirdi ve başarılı olmamı sağladı. David basketbol oyununa karşı derin bir sevgiye sahipti ve etrafındaki kişilerden mükemmellik istiyordu – ve ben de ona bu sebepten ötürü hayran kalmıştım, onsuz olduğum yerde olmazdım. Dianne ve ailesine başsağlığı dileklerimi sunmak isterim.”

Adam Silver

“22 yıl boyunca David’i eylemde izlemek için bir saha kenarı koltuğum vardı. Bir akıl hocası ve en sevdiğim arkadaşlarımdan biriydi. Ofiste, arenalarda, uçaklarda ve oyunun bizi götürebildiği her yerde sayısız saat geçirdik. Her NBA efsanesi gibi, David’in de olağanüstü yetenekleri vardı, ama onun için en önemli şey her zaman temellerdi: hazırlık, detaylara dikkat ve sıkı çalışma.”

“David NBA’i 1984’te bir dönüm noktasında devraldı. Fakat 30 yıl boyunca başkan olarak NBA’i global bir hale getirdi. Çığır açan medya ve pazarlama ortaklıkları, dijital varlıklar ve sosyal sorumluluk programları başlattı. David sayesinde, NBA gerçekten küresel bir markadır ve bu onu sadece tüm zamanların en büyük spor başkanlarından biri değil, aynı zamanda neslinin en etkili iş liderlerinden biri yapmaktadır.”
NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz