NBA’deki En İyi 10 Ünlü Taraftar

1737

NBA’de taraftar kurgusu ve önemi oyun ne kadar farklılaşırsa farklılaşsın hat safhada olmaya devam edecektir. Hele saha içindeki koltuklar herhangi bir insanı inanılmaz derece oyunun parçası yapar. Bir oyuncu gibi, bir koç gibi her şeyi söyleyebilirsiniz, hatta maçın gidişatını bile etkileme imkanınız var. Genelde o koltuklara bu oyunu seven, sahadaki oyuncular kadar tanınan ünlüler oturur. Bu listemizde de tam onlardan bahsedeceğiz. Bakalım tabiri caizse takımın en son oyuncuları kimler.

USA Team Fans
USA Team Fans

10 – Eminem – Detroit Pistons 

8 Mile filmini izleyen herkes Eminem’in Detroit’li olduğunu biliyordur zaten. Uzun yıllar burada yaşamını devam ettirmiş olan Eminem küçüklüğünden beri bir Pistons taraftarı. Her ne kadar filmde ona gerçek Detroit’li demeseler de Pistons’ın büyük bir destekçisi olmayı uzun yıllar sürdürdü. Hatta Pistons’ın yeni stadyumunun açılışında mini bir Eminem konseri ve şovu gerçekleşti. Devre arasında şarkılarının çaldığı ve güzel bir atmosfer sağlandığı Pistons sahasında, camianın da ona sahip çıktığının bu şekilde görmüş oluyoruz.

9 – Ice Cube – Los Angeles Clippers

Bir basketbol aşığından bahsediyoruz. West Coast krallarından olan Ice Cube Staples’ın diğer renkleri benimsemiş ünlülerden. Clippers için devre şovlarından bağış organizasyonlarına güzel bir destek vererek camiasında hatrı sayılan bir karakter olmuştur. Şarkılarının çoğunda basketbol geçen ve sevgisini her zaman gösteren Ice Cube, eski oyuncuların oluşturduğu 3v3 basketbol ligi olan BIG3’nin de kurucusu.

8 – Danny Trejo – San Antonio Spurs

Desperado’da sağa sola bıçak atan ve son derece karizma olan Trejo’ da karizmatik renklere sahip bir hanedanlık taraftarı. San Antonio Spurs taraftarının ağır abisi bench yanında rakip takım taraftarlarına korku salmak için olabilecek en uygun taraftar. Kendisi bütün Spurs kadrosundan,Pop ile birlikte çok daha korktucu mizaçlara sahipler.

7 – Donny Wahlberg – Boston Celtics

Tarihin ilk başarılı Boy Band grubunun nacizane üyesi olan Donny Wahlberg doğduğu kent olan Dorchester’ın komşusu olan Boston’ın saygın bir taraftarı. Maçlarda heyecanı ve ani tepkileri ile kendisini farketmemiz de çok mümkün. Ayrıca bir diğer Boston taraftarı Matt Damon ile sağlam arkadaşlıklarından, kardeşi ve Matt ile fırsat buldukça toplu olarak geldiklerinden bahsetmesek olmaz.

6 – Kevin Hart – Philadelphia Sixers

All-Star hafta sonlarındaki Ünlüler Maçı’nın 3 kez MVP’si olmuş bu susmak bilmeyen adam bir Sixers taraftarı. Basketbola olan ilgisini gerek filmlerinde, gerek stand-up gösterilerinde belli ediyor. Saha kenarında da zıpır, herkese şakalar yapan bir karakter olsa da, takımını sürekli destekleyen ve kendini müthiş Philly atmosferinin bir parçası yapmayı çok iyi bilen biri. NBA ile her yıl yolları kesişen Hart organizasyona farklı bir renk katıyor. Bence iyi de oynuyor. Fizik olarak toptan biraz büyük olsa da bu oyun bir yürek oyunu değil mi?

5 – Barrack Obama – Chicago Bulls

Eski Amerikan başkanı.Başarılı lise ve koley kariyerleri. Başkanlık sürecinde eğlenceli geçen beyaz saray ziyaretleri bile onun çok farklı bir karakterde olduğunu gösteriyordu. Oyuna olan saygısını dile getirdiği her fırsatta bir şeyden bahsediyordu. O da 3 yıl önce şeref nişanı taktığı Michael Jordan’ın inanılmaz olduğuydu. 2015 yılında GSW’nun Beyaz Saray ziyaretinde bile GSW’u övmeyi bırakıp Steve Kerr üzerinden Bulls hakkında konuşmaya başlamıştı. Maçlara ailesiyle gelmeyi tercih eden Obama Chicago taraftarı ve oyuncuları tarafından çok sevilen biri. Trump’tan sonra bence Amerika için de aynı şey geçerli.

4 – Beyonce ve Jay-Z – Brooklyn Nets

Bu çiftimizin özellikle erkek tarafı organizasyonun vazgeçilmezlerinden. Herhangi bir NBA oyununu açsanız bir şarkısı görebileceğiniz biri. Ee Brooklyn’li bir rapçi olup hayatının bir kısmında nasıl olur da basketbol olmazdı zaten. Küçük parklarda, sokaklarda oynadığı ve sağlam izleyicilerden biri olduğu biliniyor. Beyonce ise “eşimin yanında geldim ben pek bilmem” modundan çok kısa sürede çıkıp yırtıcı yönünü saha kenarındayken göstermekten çekinmiyor. Birlikte nice mağlubiyetler gördüğü takımında artık güzel günler de yakın mı ne dersiniz?

3 – Drake – Toronto Raptors

Son zamanların en çok göz önünde olan sanatçısı olan Drake sadık bir Toronto taraftarı. Kanadalı olan Drake bütün maçlarda saha kenarındaki yerini alır ve şovunu yapar. Normal sezonlarında çok keyifli gördüğümüz Drake Play-off’lar zamanı adeta çılgına dönüyor. Takımın 1-2 numarasındaki yıldızlarının verimsizliğinden mi dersiniz yoksa Toronto laneti denilen LeBron James yüzünden mi? Yakın arkadaş da olsalar içten içe büyüyen nefreti nihayet son buldu ve artık LeBron’u sadece normal sezonda görecek. Bir de bunu üstüne Kawhi Leonard’ın takıma katılması onu çok mutlu bir adam haline getirdiğini düşünenlerdenim.

2- Jack Nicholson – Los Angeles Lakers

Kimimiz The Shining der, kimimiz One Flew Over the Cuckoo’s Nest. Kimimiz psikopat rolünü sever kimimiz de dram rolünü. Ama herkesin ortak kabul ettiği bir gerçek vardır ki; onun, saha kenarında oturan en büyük Laker olduğu. Magic Johnson, Kareem, Worthy, Shaq, Kobe, ona herkes saygı duyar, hal hatır sorardı. Takımın tanking de yapsa, şampiyonluğa da oynasa o saha kenarında içkisiyle, karizmasıyla durur ve sadakati insanlara gösterirdi. Kobe’nin dediği üzere o gün oraya gelip bütün konsantrasyonunuzla maça odaklandığınızda kenara bakıp onu görmeyi düşünmezdiniz. Onun orada olduğunu bilir ve bitişte selam vermeye giderdiniz. Ha bir gerçek vardı Kobe fanları her ne kadar fanatik bir yapı çizse dünya üzerindeki en büyük Kobe hayranı da kesinlikle Jack Nicholson’dır.

1 – Spike Lee – New York Knicks

Zaman zaman takımı ateşleyen, zaman zaman takımı ateşe atan(bknz. Indiana serileri) ama her zaman sahada çoğu Knicks oyuncusundan takıma daha çok katkı veren bir adamdan bahsediyoruz. Her sene yeri garanti olan Lee için basketbol çok fazla şey ifade ediyor. Ray Allen’ın Jesus Shuttlesworth lakabını almasını sağlayan filmi yapması, yine filmlerinde basketbol konusuna çokça yer vermesi bunu son derece kanıtlıyor. 90’larda takımın bir oyuncusundan farksızdı. O kavgacı Pat Riley döneminde kavgaları çıkaran küçük çocuktu. Onu bütün takım sever, sayar ve takımın bir parçası olarak görürdü. O da inanılmaz iyi Thrash talk yapar ve katkısını sağlardı. Reggie Miller dışında herkesi bezdirmeyi başarmıştı ama Reggie horozu çekilmiş silahı geri patlattı. Bu konu çok uzun ve bir o kadar unutulmazdır. Bunun hakkında çekilmiş belgesel de bulunmakta. Uzun lafın kısası kenarda oturan, takımının kendi tabiriyle maça asının formasını giyen ve sürekli konuşan Knicks ve basketbol için kült figürdür Spike Lee.

Bonus : Rihanna

Rihanna’nın sürekli magazinsel olarak NBA’de olması beni birazcık sıkan durumlardan biri. Ha bu listeye ne olarak girdiğini sorarsanız kral kontenjanından tabii ki. Belli bir NBA takımı taraftarı değil kendisi. Kral neredeyse kraliyet odur diyerek LeBron’un olduğu her yeri evi gibi benimsiyor. Umarım King artık takım değiştirmez de Rihanna’yı başka bir camiada görmeyiz.

Hakan Işık

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here