Alessandro Gentile Serbest Kaldı

809
Alessandro Gentile
Alessandro Gentile Serbest Kaldı

Avrupa basketbolunun en heyecan verici genç yeteneklerinden biri olarak gösterilen ancak beklenilen sıçramayı bir türlü yapamayan Alessandro Gentile, serbest kaldı.

USA Team Fans
USA Team Fans

25 yaşındaki İtalyan forvet, geçtiğimiz sezonun sonunda NBA’de oynamak istediğini belirtmiş ve Houston Rockets ile antrenmanlara çıkmaya başlamıştı. Gentile antrenmanlarda teknik ekibin gözüne giremedi ve yeni sezon öncesi hazırlık kampı kadrosunda yer almadı.

Houston Rockets geçtiğimiz aylarda, İtalyan oyuncuya çift yönlü kontrat önermişti fakat Gentile hem G-League’de hem NBA’de oynamak istediğini, Avrupa’ya geri dönmek istediğini söylemişti.

Gentile, 2013’te daha 21 yaşında Milano’nun kaptanlığına getirilmişti. Kaptanlığının ilk senesi, Gentile’nin de en iyi sezonu oldu. Ligde şampiyon olurlarken Gentile finallerin en değerli oyuncusu seçildi. Ardından kiralık olarak Panathinaikos’a transfer olan İtalyan, disiplinsiz hareketleri ve kötü performansı nedeniyle kulüp tarafından serbest bırakılmıştı.

Son yıllarda kariyeri düşüşte olan ve gittiği takımlarda tutunamayan Gentile, 2014 NBA Draft’ında 2.turda Houston Rockets tarafından seçilmişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here