NBA’de Vaka Sayısı 14’e Yükseldi

1006
NBA’de Vaka Sayısı 14’e Yükseldi

Şu sıralar tüm Dünyayı etkisi altına alan Corona virüs salgını, NBA’de de etkisini artırarak tüm hızıyla devam ediyor. Perşembe gecesi çıkan haberlere göre Boston Celtics’in yıldız oyuncusu Marcus Smart ve henüz ismi açıklanmayan iki Los Angeles Lakers oyuncusunun da virüs testlerinin pozitif çıktığı açıklandı.

İki takımın da bu durum hakkında sosyal medya üzerinden açıklama yapmasına rağmen oyuncuların kimlikleri gizli tutuldu. Marcus Smart, testinin pozitif çıkmasının ardından Twitter hesabından açıklama yaptı.

“Ben iyiyim, kendimi gayet iyi hissediyorum. Hiçbir semptomu hissetmiyorum”. Smart, bunun üzerine Instagram sayfasından da bir video paylaştı. “Sosyal mesafeyi uygulamanın ne kadar önemli bir şey olduğunu yeterince vurgulayamıyorum. Kendinizi kalabalık insan gruplarından uzak tutmanız ve ellerinizi gerçekten düzenli şekilde yıkamanız çok önemli. Bu şekilde hem kendinizi hem de diğer insanları koruyabilirsiniz.”

Smart, özellikle sosyal mesafe problemini attığı Tweetler ile vurguladı. Özellikle ülkemizdeki daha genç jenerasyonlar, sosyal mesafelerine çok dikkat etmeli. Bu bir şaka değil. Buna dikkat etmemek fazlasıyla bencilce. Hep birlikte bunu yenebiliriz. Ama bunu yenmek için kısa bir süreliğine birbirimizden ayrı durmalıyız.”

26 yaşında olan genç oyuncu, corona virüs testine 5 gün önce girdiğini ve testin sonucu Perşembe günü aldığını söyledi. Lakers oyuncuları ise Çarşamba günü teste girdi ve sonuçları hemen ertesi günü geldi. Brooklyn Nets oyuncularından 4 tanesinin testinin pozitif çıkmasının ardından Los Angeles ekibi, oyuncularını teste sokmaya karar verdi.

Lakers, son maçında Brooklyn Nets’i kendi evi Staples Center’da ağırlamıştı. Bir sonraki gün ise NBA sezonu, belirli bir süre olmaksızın askıya alınmıştı. Şuana kadar 17 kişilik kadrodan 14’ü teste girdi. Birkaç oyuncunun şehirden ayrılmasına izin verildi.

Perşembe gecesi, iki Lakers oyuncusunun testinin pozitif çıktığının haberini aldık. İki oyuncuda da halen belirli semptomlara rastlanmamış. Lakers’ın açıklamasına göre iki oyuncu da karantina da ve sağlık ekiplerinin kontrolü altında.

Böylelikle NBA’de toplam vaka sayısı 14’e yükselmiş oldu. Utah Jazz’den Donovan Mitchell ve Rudy Gobert, Detroit Pistons’dan Christian Wood, Brooklyn Nets’den Kevin Durant ve ismi açıklanmayan 3 oyuncu, Boston Celtics’den Marcus Smart, Denver Nuggets ekibinden bir kişi, Philadelphia 76ers ekibinden 3 kişi ve son olarak yine ismi açıklanmayan iki Lakers oyuncusunun virüs testleri pozitif çıktı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz