NBA’de Neler Oluyor ?

544
NBA
NBA'de Neler Oluyor ?

2018 NBA Off Season’ın açılmasıyla birlikte hamleler tek tek yapılmaya başlandı. Herkesin gözü LeBron James’in  Los Angeles Lakers’a gitmesinden sonra Lakers’ın yapacağı diğer hamlelerdeydi. Ancak sabaha DeMarcus Cousins’ın $5.3M karşılığında Golden State Warriors’a katıldığı haberiyle uyandık.

Hali hazırda kadrosunda 4 All Star bulunduran ve son 4 sezonda 3 kez şampiyonluğa ulaşan Oakland ekibine bir de DeMarcus Cousins gibi bir süperstarın eklenmesi ve özellikle Cousins’ın Warriors’a karşı olan tutumu üzerine,yüzük kazanmak için böyle bir karar vermesi sosyal medyada büyük tepki uyandırdı. Herkes NBA yönetiminin buna nasıl izin verdiğini, geçmiş yıllarda Chris Paul’ün Lakers’a gitmesine izin verilmemesini örnek gösteriyor ancak şöyle bir şey var ki;Golden State Warriors, Cousins’ı serbest oyuncu piyasasından kadrosuna ekledi. Yani illegal olan veya NBA yönetiminin karışmasını gerektirecek bir durum söz konusu değil. Tabii ki bu NBA’in gelirlerini ve ligin seyir zevkini pek çok yönden düşürecektir ancak kabul etmek gerekir ki Golden State Warriors yönetimi inanılmaz başarılı bir işe imza attı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Peki bundan sonra diğer takımların,özellikle Lakers ve Houston Rockets, ne yapacağı büyük merak konusu. Lakers, Kawhi Leonard için bütün sınırlarını zorlarken, Houston ise yavaş yavaş parçalarını kaybetmeye başladı. Özellikle Clint Capela ve Trevor Ariza’nın takımdan ayrılması ile birlikte,Texas ekibinin bu seneki performansını tekrar gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği düşünülüyor. Öte yandan Oklahoma City Thunder’ın kadrosunu koruyarak birbirlerine alışmış “Big3”sinin neler yapacağı da ayrı bir merak konusu.

Son olarak, böyle giderse Adam Silver’ın doğu-batı konferanslarını kaldırıp ligi tek bir çatı altında toplama projesinin de tekrar masaya yatırılmasını gerektiğini düşünüyorum. Çünkü yıllar geçtikçe doğu konferansındaki süper yıldızların batıya kaydığını görüyoruz ve bu da batı konferansı şampiyonu lig şampiyonu da olur algısını yaratmaya başladı ve bu durumun tamamen ligin marka değerini,seyir zevkini ve o bilinen ve klasikleşen “NBA Çekişmesi”ni kaybetmesine neden olduğunu düşünüyorum. Bakalım ilerleyen günlerde NBA Off Season’ı bize neler gösterecek…

Berkay Filizoğlu

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here