NBA’de 2019/2020 Sezonunun En İyi 10 Oyuncusu!

Yazımızın konusu kısa ve net, NBA’de geçirdiğimiz sezonun en iyi 10 oyuncusunu inceleyeceğiz. Bu listenin sadece 2019/2020 sezonunun kapsadığının altını çizelim. Gösterdiği performanslar, takımlarındaki başarı durumu gibi etkenler listedeki sıralamayı belirliyor.

10-Khris Middleton (Milwaukee Bucks)

Middleton’u listede beklemeyebilir hatta “ne alaka” derecesinde eleştiri yapabilirsiniz fakat Middleton, Milwaukee Bucks’da takım istatistiklerinde de bireysel istatistiklerinde de ikinci süper starı konumunda. Milwaukee’nin ligi domine etmesinde Giannis’in yanında harika bir oyun sergileyen Middleton sezonu; 21.1 sayı, 6.2 ribaund, 4.1 asist ortalaması ile devam ettiriyor. Giannis’in yanında gölge de kaldı desek yanlış olmaz. Middleton kesinlikle ligin en “underrated” isimlerinden bir tanesi.

9-Jimmy Butler (Miami Heat)

Sezona yeni takımı Heat ile katılan Jimmy, genç ve gelişime açık bir çekirdeğe sahip olan kadroya liderlik vasfı ile gelmişti. Jimmy takımdaki diğer isimlere nazaran veteran sayılabilir. Kazanma hırsı ve motivasyonu yüksek olsa da takım içi huzursuzlukları 76ers ve Minnesota zamanında göze çarpıyordu. Fakat bu sezona gelindiğinde “2018 LeBron” tanımı bile yapılıyor. Jimmy sezonu; 20.2 sayı, 6.6 ribaund, 6.1 asist ortalaması ile oynuyor. Miami Heat ise 41-24 derecesi ile konferansında dördüncü durumda ki bunun en büyük etkeni lider Jimmy Butler.

8- Damian Lillard ( Portland Trailblazers)

Lillard, Portland için daha neler yapacak kimse bilmiyor. Takım olarak kötü bir sezon geçiren Portland, yıldız ismin omuzlarında Orlando’ya gidiyor. Şampiyonluk hırsına her zaman sahip olsa da bir türlü istediği başarıyı yakalayamayan Dame Dolla sezonu; 28.9 sayı, 4.3 ribaund, 7.8 asist ile olağanüstü geçirse de takımın performansı üstünde kara bulut gibi beliriyor.

7- Anthony Davis (Los Angeles Lakers)

Lakers’ın yıldızı Anthony Davis listeye yedinci sıradan giriyor. Bu sıralamada olması şaşırtıcı gelebilir fakat en iyi dönemlerinde olmadığını kabul etmek lazım. Kendini playoff için saklıyor olabilir fakat normal sezon için kendisini yedini sıraya koyuyoruz. Davis sezonu; 26.7 sayı, 9.4 ribaund, 3.1 asist ortalamalarıyla geçiriyor.

6- Nikola Jokic (Denver Nuggets)

Ligin en iyi uzunlarından olan Jokic, Denver’in hatta ligin en iyi oyuncularından birisi konumunda. Her geçen sezon üstüne koyarak ilerleyen “Joker”; 20.2 sayı, 10.4 ribaund, 6.9 asist ortalaması ile “all around” bir uzun olarak modern NBA’de kendisini en tepelere yazdırıyor.

5- Luka Doncic (Dallas Mavericks)

Doncic ligde henüz ikinci senesi ve sezon ortalarına kadar MVP adaylarında ilk üçte yer alıyordu. Sezona harika ötesi başlayan Doncic, sezon ortası geçirdiği sakatlık ile biraz frene bastı desek yanlış olmaz. Sezonu; 28.7 sayı, 9.3 ribaund, 8.7 asist ortalaması ile muazzam geçirdi. Sakatlığı olmasa sezonun en iyi üç oyuncusunda yer alması içten bile değildi.

4- James Harden (Houston Rockets)

Harden, ligin en iyi skorer ismi. Saf bir şut yeteneğine sahip ve gerçekten durdurulamaz bir oyuncu. İstatistikler bir yana Harden 60 sayılara ulaşınca bile basit gelmeye başladı ki bu onun performansının ne kadar yüksek olduğunun bir kanıtı olacaktır. Harden sezonu; 34.4 sayı, 6.4 ribaund, 7.4 asist ile geçiriyor ve Houston için şampiyonluk adına Westbrook ile en büyük silahı.

3- Kawhi Leonard (Los Angeles Clippers)

Kawhi sürekli ” load managment” için eleştirilse de bu sezonun en iyi üç oyuncusundan biri. Kritik maçlarda rol alması, iki yönlü oyunda NBA’de belki de en iyi isim olması onu bu listeye sokuyor. Kawhi oynadığı 51 maçta; 26.9 sayı, 7.3 ribaund, 5.0 asist ortalamaları yakaladı. Şampiyonluk için kendisinin takımda olması bile yeterli.

2- LeBron James (Los Angeles Lakers)

LeBron James kariyerinin belki de en iyi sezonunu geçiriyor fakat çoğu kimse bunun farkında değil. Tam olarak lider konumunda ve her istatistik onun ne denli “all around” oyuncusu olduğunu kanıtlar nitelikte. Giannis’in bu performansı olmasa kesinlikle MVP olacaktı. LeBron geçen yalına rağmen bu konumda olması belki de yaşayacağı son şampiyonluk için çok kıymetli.

LeBron sezonu; 25.7 sayı, 7.9 ribaund, 10.6 asist ortalaması ile mükemmel oynuyor.

1- Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks)

Giannis yani ” GreekFreak” ligin en iyi oyuncusu konumunda. Bu yıl tarihinin en iyi sezonunu geçiren Bucks’ın yıldızı, bu sezonu da “MVP” ödülüyle taçlandıracağı herkes tarafından kabul edildi ki sadece resmiyeti kaldı denilebilir. Üst üste ikinci “MVP” ödülüne çok yakın olan Giannis, ligin en domine ismi, Sezon ortalaması ise; 29.6 sayı, 13.7 ribaund, 5.2 asist ki aldığı süre ortalama otuz dakikayı geçmiyor.

Giannis gelecek 10 yıl içinde en iyi oyuncu konumunda gösteriliyor. Bakalım ligin en iyi oyuncusu, ligin en iyi takımı olup şampiyonluğu alabilecek mi?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz