Fenerbahçe Doğuş Deplasmanda Galip

202
THY EuroLeague
Fenerbahçe Doğuş, böylece EuroLeague normal sezonda 17. haftada 11. galibiyetini aldı.

Fenerbahçe Doğuş deplasmanda Valencia karşısında kazanarak üst sıralarda kaldı. Birçok kırılma anı yaşanan maçta Fenerbahçe 3. çeyrek sonundan başlayarak maçın hakimiyetini eline aldı ve son çeyrekte 29 sayı atarak rahat bir galibiyete uzandı. Şimdi Fenerbahçe 15-0 ile başlayıp 8 sayı geriye düştüğü maçı kazanmayı bildi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Maça sert savunma ve hücumda top paylaşımı ile başlayan Fenerbahçe Ali Muhammed’in 3’lüğü ile öne geçti, sert savunmasını sürdüren Fenerbahçe Melli ve Datome’nin sayıları ile farkı 8’e çıkarttı. Molaya giden Valencia mola dönüşü de istediğini alamayınca Fenerbahçe 15-0’lık bir seri yakaladı ve dakika 38 saniye boyunca potasında sayı görmedi. Bu çeyreği Fenerbahçe 18-7 ile tamamladı.

2. çeyrekte Datome’nin iyi oyunu devam ederken çeyreğe de onun 3’lük isabeti ile başlayan Fenerbahçe çeyrek ortasından itibaren oyun düzeninden çıkarak yanlış tercihler ile çeyrek sonunda Valencia’nın 6-0’lık serisine engel olamadı. İlk yarı sonunda oyunun içine giren Valencia soyunma odasına da moralli bir şekilde girdi.

3. çeyreğin başında da ilk yarı sonundaki oyununu sürdüren Valencia Aaron Doornekamp’ın 3’lüğü ile 45-39 öne geçti. Mola dönüşünde de Aaron Doornekamp iyi oyununa devam ederek farkı 8 sayıya çıkarttı. Bu andan sonra ise Fenerbahçe Doğuş da dümene geçen Sloukas önderliğinde 8-0’lık seri yakaladı. Sonrasında üstünlüğü tekrar eline geçiren Fenerbahçe Ahmet Düverioğlu ve Nicolo Melli’nin hem savunmada hem de hücumdaki oyunu ile çeyreği 51-50 ile önde kapattı. Son çeyreğe Sloukas’ın top kaybı ile başlayan Fenerbahçe bu andan sonra savunma dozajını arttırarak

3. çeyreğin ortasından itibaren oyuna ağırlığını koyan Melli, Ahmet ve Sloukas ile geçen her dakika rakip üstündeki etkisini arttırarak maçın bitimine 5:33 kala farkı 11’e çıkarttı. Melli, Guduric ve Sloukas iyi oyununu maç sonuna kadar sürdürünce Koç Obradovic bu 3 oyuncuyla maç sonuna kadar devam etti. Maç boyunca sadece 8 dakika geride kalan Fenerbahçe Doğuş maçı 67-80 kazanmasını bildi.

Hızlı hücum sayılarında Valencia 4-0 üstünlük kurarken Fenerbahçe Doğuş top kayıpları sonucu elde edilen sayılarda 12-3 ve aynı zamanda 2. şans sayılarında da 15-10 üstünlük kurdu. Fenerbahçe bu sezon rakiplerini durdurmakta zorlandığı hücum ribaundu alanında rakibine 10 hücum ribaundu verdi ve 9 top kaybı ile maçı tamamladı. Maçı 6 sayı 11 ribaund 2 asist 4 top çalma ve 2 blok ile tamamlayan Nicolo Melli maçın adamı seçildi. Ayrıca maç özelinde Thompson, Ahmet ve Guduric de iyi bir maç çıkararak gelecek için umut verdiler.

Maçın Özeti:

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here