NBA Play-in, Playoff Eşleşmeleri ve Maçların Tarihleri

10850
NBA Play-in, Playoff Eşleşmeleri ve Maçların Tarihleri

NBA’de normal sezonun sonuna geldik. Sıra Play-in ve playoff maçlarında. 2021 NBA Play-in eşleşmeleri belli oldu. playoff eşleşmeleri ise bugünkü maçlar tamamlanınca belli olacak.

2022 NBA Play-in maçları 12 Nisan’ı 13 Nisan’a bağlayan gece, NBA Play-off maçları ise  16 Nisan gecesi başlayacak, NBA Final serisi ise 30 Mayıs gecesi başlayacak.

Play-in maçları tek maç üzerinde oynanacak; play-off serileri ise 7 maç üzerinden oynanacak ve 4 galibiyet alan takımlar bir üst tura yükselecek.

Ligi 1. sırada bitiren Phoenix Suns, NBA finallerine yükselirse saha avantajının sahibi olacak.

2022 NBA Playoff Eşleşmeleri

Playoff eşleşmelerinde konferansı 1. bitiren takım ile 8. bitiren takım eşleşiyor; 2. ile 7., 3. ile 6., ve 4. ile 5. takım eşleşiyor. Daha sonra da konferans yarı finali için 1-8 ile 4-5 galibi eşleşiyor; konferans yarı finalinin diğer maçında ise 2-7 ile 3-6 galibi oynuyor.

Bu sene NBA Play-in turnuvası getirildi. Konferans içindeki NBA Puan Durumu Sıralamasına bakarak ilk 6 sıra direkt olarak playoff bileti aldı. 7. ve 8. sıra içinse play-in turnuvasının kazananları beklenecek.

Aşağıdaki tabloda genel eşleşme kuralını görebilirsiniz.

(1-8) – (4-5)

(2-7) – (3-6)

Batı Konferansı’nda Phoenix Suns ve Doğu Konferansı’nda ise Miami Heat, normal sezonu lider olarak tamamladı. 2 takım da NBA finaline kadar tüm eşleşmelerinde saha avantajına sahip olacaklar. Eğer Suns ve Heat, NBA Finaline çıkarsa NBA Final serisinde saha avantajı Suns’ta olacak. Çünkü Suns’ın normal sezondaki galibiyet derecesi Heat’ten daha iyi.

NBA Play-in Eşleşmeşleri

NBA Play-off Eşleşmeleri

NBA Play-off Maç Takvimi

2022 NBA Play-off serilerinin ilk maç tarihleri açıklanmadı. Diğer maçların tarihleri belli olunca burada bulabileceksiniz.

* Bu gece oynanacak NBA maçlarını, canlı maç sonuçlarını ve hangi maçların S Sport ve S Sport Plus’ta, hangi maçların NBA TV’de yayınlanacağını ” Canlı NBA Maç Sonuçları ve TV Programı ” sayfasında görebilirsiniz.

NBA Playoff tablosu:

NBA Playoff Serileri Son Durum
NBA Playoff Serileri Son Durum
NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz