NBA Ne Zaman Başlıyor?

2293
NBA 2017-2018 Sezonu
NBA 2017-2018 Sezonu

Büyük bir heyecanla beklenen NBA 2017-2018 sezonu, 17 Ekim’de sabaha karşı oynanacak iki maçla başlayacak.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

NBA’den yapılan resmi açıklamaya göre, yeni sezonun ilk gününde, geçen yılı şampiyon olarak tamamlayan Golden State Warriors, sahasında Houston Rockets ile karşılaşacak. Günün diğer maçında ise Cedi Osman’ın da yer aldığı Cleveland Cavaliers ile Boston Celtics karşılaşacak.

NBA Fikstür
NBA Fikstür

İkinci günde ise (18 Ekim), Philadelphia 76ers ile Washington Wizards karşılaşacak. Philadelphia’da son iki draftın 1 numaralı isimleri Ben Simmons ve Markelle Fultz ilk kez resmi maçta forma giyecek.

25 Aralık tarihinde oynanacak NBA Christmas maçlarıda açıklandı. Son iki yılın finalistleri ve ezeli rakipler Golden State Warriors ile Cleveland Cavaliers arasındaki ilk mücadele ise 25 Aralık’ta oynanacak.

NBA Ne Zaman Başlıyor
NBA Ne Zaman Başlıyor

Yeni sezon maçlarını yeni spor kanalı beIN SPORTS NBA ve TV 8.5 naklen yayınlayacak.

NBA‘de takas döneminin son tarihi ise All-Star öncesine çekildi. 2017-18 sezonunda takas dönemi 8 Şubat’ta sona erecek. NBA All-Star maçı ise, 18 Şubat 2018 tarihinde Los Angeles’ta yapılacak.

Her takımın 9 olan mola hakkı 7’ye düşecek. 20 ve 90 saniyelik molalar kalkarken, bütün molalar 75 saniye olacak. Maçların son 3 dakikasında eskiden kısıtlama bulunmazken, yeni dönemde her takımın en fazla 2 mola hakkı olacak. Devre arası 15 dakika olacak ve bu süreyi aşan takıma uyarı verilecek.

uygun ucak biletiatlas jet ucak biletiatlas jet/

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here