NBA Basketbol Okulu İlk Kez Türkiye’de

926
NBA
NBA Basketbol Okulu İlk Kez Türkiye'de

Basketbolu seven, hedefleri büyük olan çocuklar için büyük fırsat. Dünyanın en büyük basketbol oluşumu olan NBA, Türkiye’de basketbol okulu açıyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Spor kampı operatörü Beyaz Gölge, bugün Avrupa’daki ilk NBA Basketball School’un The Green Park Kartepe Spor Köyü’nde faliyete geçeceğini açıkladı.

Haziran ayında 12 günlük bir kamptan oluşacak bu organizasyon, 10-16 yaş grubundaki çocuklar için basketbol eğitimi vererek genç ve nitelikli sporcular yetiştirmeyi hedefliyor.

NBA Avrupa ve Orta Doğu Basketbol Operasyonları Balkan Yardımcısı Neal Meyer organizasyonla ilgili olarak yaptığı açıklamada; ” Beyaz Gölge ile yaptığımız ortaklık ile NBA Basketball School konseptini ilk defa Avrupa’ya getirdiğimiz için çok mutluyuz. Bu programın amacı, çok kapsamlı bir basketbol müfredatı ile ve tecrübeli koçlar gözetiminde tüm kıtada kız ve erkek oyuncuların becerilerini geliştirmek. NBA Basketball School’u önümüzdeki aylarda diğer Avrupa ülkelerine getirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

NBA Basketball School programı, NBA Elit Basketbol Gelişim ekibi, koçlar ve oyuncu gelişim uzmanları tarafından özel olarak hazırlandı. Birçok deneyimli antrenör ders vereceği Türkiye NBA Basketbol Okulu, profesyonel kadrosuyla basketbol tutkusunu Türkiye’deki genç oyunculara yaymayı hedefliyor.

Beyaz Gölge Başkanı Burçin Badem program ile ilgili olarak; “NBA ile böyle bir iş birliğine girmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünyanın her yerinde olduğu gibi  Türkiye’de de basketbolun popülaritesinin artması ile yeteneklerini daha üst seviyelere taşımak isteyen birçok genç sporcu var. Hedefimiz, her zaman bu gençlere en iyi hocalar ile en etkin ortamlarda birlikte çalışma imkânı sağlamak oldu. Ayrıca bu gençlerin sportmenlik ve takım oyunu gibi sporun temel değerlerini de özümsemelerini istiyoruz ve bunu gerçekleştirebilmek için NBA’den daha iyi bir ortak düşünemiyoruz.” dedi.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here