Tek Hedef Tek Plan

376
Tek Hedef Tek Plan
Tek Hedef Tek Plan

Los Angelas şehrinde durumlar normalde olduğundan çok daha fazla karışık. Şehir, Anthony Davis takasının ardından birçok soru ile çalkalanıyor (Lakers bir süper starı kadrosuna katabilecek mi? katabilecek ise bu süper star kim olacak?) ve bu sorulara verilen cevaplar ile birlikte koca bir dedikodu kazanına dönmüş durumda.

AD takasından sonra, salarycap boşluğu o kadar çok olaya bağlı duruma geldiki, AD’in aldığı nefes bile cap boşluğunu etkileyecekmiş gibi, öncelikle Lakers bir süperstar kadrosuna katacak mı sorusuna bakacak olur isek, B ve C planı olmadan sadece A planı (Şampiyonluk) ile yola çıkan Lakers’ın bir süperstarı kadrosunu katacağı aşikâr. Peki bu süperstar kim olacak?

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Kemba Walker

Kemba bu sezonki harika performansının ardından Max Kontrat almaya hak kazandı. Lakers’ın Kemba için AD’nin takaslanabilir maddesini kaldırmaması durumunda verebileceği Max miktar 27.7M$ olabilecek, Eğer AD’nin takaslanabilir maddesi kaldırılır ise alabileceği Max miktar 23.7M$ olabilecek. Başka takımlardan bu miktarın çok daha üstünde teklifler alabilir. Özellikle Hornets’in Kemba’ya Max Kontrat teklif edeceğini biliyoruz ve Kemba da ilk hedefinin Hornets’ te kalmak olduğunu söyledi. Ama geçmişte yüzük için DeMarcus’un 5.33M$’lık kontrata imza attığını, KD’nin ise OKC’yi terk ettiğini biliyoruz. AD ve Lebron’un olduğu bir takımda yüzük almak hayali Kemba’nı fikrini değiştirmesinde etkili olacaktır. Geçtiğimiz sezonu 25.6 sayı ve 5.9 asist ortalaması ile tamamladı. AD ve Lebron’un olduğu bir takımda 25 sayı barajını geçmesi biraz zor görülse de, AD ve Lebron’un hücumda tıkandığı zamanlarda takımın skor yükünü sırtlayabilecek ve oyunu yönlendirme konusunda Lebron’a oldukça faydalı olacaktır. Lakers için önemli bir seçenek olsa da ilk opsiyon değil ama Kemba Walker, Laker için en yakın şeçenek.

Kawhi Leonard

Kawhi Leonard ismi ise şu an Lakers için hayalden öte değil. Toronto ile destan yazan ve sergilediği harika performans ile Toronto’ya ve Kanada’ya ilk NBA Şampiyonluğunu kazandıran bir oyuncu olarak diğer tekliflere nazaran nispeten düşün bir kontrata Lakers’a gideceğini düşünmüyorum ki Woj yaptığı açıklamada Kawhi’ın Lakers ile görüşeceğinin bile kesin olmadığını söyledi. Tek başına, tek bir süperstarın olduğu bir takımda yüzüğü kazanabilmişken AD ve Lebron’un olduğu bir takıma gidip büyüsüne gölge düşürmek istemeyecektir. Kawhi Max Kontrat alacağı ve şampiyonluk için savaşacağı bir takıma gidecek ve bu takım yine doğudan bir takım olacak. Kawhi için en büyük 3 aday Philadelphia -Boston-Toronto Kyrie Irving Lebron ile araları bozuk olarak ayrıldılar. Kyrie ayrıldıktan sonra benim yıldızı olduğum ve benim üzerime kurulu bir oyunda oynamak istiyorum açıklamalarında bulunmuştu. Lakers maaş bütçesi olarak da Kyrie’ ye diğer takımlara nazaran düşük bir teklifte bulunacak. Bu koşulları göze aldığımızda Kyrie’nin Lakers’a gitmesi zor gözüküyor. Kyrie konusunda Lebron’un alacağı tavır ve Kyrei’ yi ikna çabası önemli rol alacak. AD ve Lebron ile birlikte şampiyonluğun en önemli adayı olacakları kesin ve bu durum Kyrie’nin kararını olum yönde etkiler ve belki de kader onları tekrardan bir araya getirir, bunu bize zaman gösterecek.

Chris Paul

Harden ile arasının bozuk olduğunu bildiğimiz Paul, Houston’dan takasını istedi. Lakers için kulislerde konuşulsa da korkunç kontratı durumda ki en önemli engel, belki Houston karşılıksız olarak sadece kontrattan kurtulmak için bile CP’den vazgeçebilir ama Lakers’ta öyle bir kontrat boşluğu yok. CP ismi Lakers için fantastik bir hikayeden öteye geçemez

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here