NBA 2K16 Pozisyonları ve Tüyoları

2206
NBA 2K16 Pozisyonları ve Tüyoları
NBA 2K16 Pozisyonları ve Tüyoları

Arkadaşlar bugün sizinle birlikte en güncel basketbol konsol oyunu olan NBA 2K16 pozisyonlarını inceleyeceğiz. NBA2K oyun serisini 2010’dan beri oynuyorum ve bütün oyunları severek oynadım ama NBA2K 16, açık ara en iyisi bence.

NBA 2K16

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Şöyle bir şey var ki bu oyun biraz uzunların oyunu olmuş, oyun kurucular genel olarak ne içeri yüklenebiliyorlar, ne de 2 numaradan iyi şut atabiliyorlar. Stephen Curry bile üst üste 3 tane boş üçlük kaçırabiliyor. Şutörler ise gerçekten saf şutör olmuşlar. Oyundaki tek emelleri 3’lük göndermek, çoğu ağır ve underrated olmuşlar.

Gelelim kısa forvetlere. Oyundaki her kısa forvet inanılmaz overrated olmuş; sahada her istediklerini yapıyorlar. Burada kendimizi tek avutabileceğimiz şey birbirlerini savunduklarında etkilerini biraz olsun azaltmaları. Özellikle Andre Igoudala’ya bakmanızı tavsiye ederim, Lebron James ile aralarında herhangi bir fark göremeyeceksiniz.

Uzun forvetlere gelecek olursak onların arasından sadece % 50’nin üstünde şut atanlar öne çıkabiliyor. Çünkü oyunda center’lar (pivot) tarafından pota altında tokatlanıyorlar. Hem rakip hem de kendi takımının center’ı tarafından.

Center’lara gelecek olursak. Pota altını domine edip paramparça ediyorlar. Gerçekten fazla güçlü olmuşlar, 4 numaralar karşılarında durmakta zorlanıyor. Hatta duramıyolar diyebiliriz. Bir de her türlü pozisyonu bitirebilme özelliğine sahipler ve en kolay istatistik yapabileceğiniz pozisyon pivotlar olmuş.

Yani bana kalırsa NBA 2K hala “basketbol uzunların oyunudur” tezini savunuyor. Arkadaşlar sizinle tecrübelerimi bu şekilde paylaşmak istedim. NBA 2K16 serisinde 100’den fazla oyun oynamış biri olarak NBA 2K16 tüyolarını da vereyim, kazanmak istiyorsanız 3 ve 5 numaraları iyi bir takım tercih etmelisiniz.

Metin Kaya

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here