Moerman: ”Her Zamanki Gibi Her Şeyimizi Vererek 40 Dakika Oynayacağız” (Özel Röportaj)

230
Moerman: ''Her Zamanki Gibi Her Şeyimizi Vererek 40 Dakika Oynayacağız'' (Özel Röportaj)

Turkish Airlines Euroleague’de Final Four öncesi Anadolu Efes’in medya günündeydik. Gösterdiği performansla tüm dikkatleri üzerine çeken ve takımın en skorer ismi olan Adrien Moerman, sorularımızı sonperiyot.com takipçileri için özel olarak yanıtladı.

  • Öncelikle Final Four’a kaldığınız için tebrik ederim. Anadolu Efes’teki birçok skorer yıldızın arasında sen en skorer oyuncu oldun. Bunu nasıl başardın?

İstatistikler sadece oyuncu ile değil aynı zamanda takım ile de ilgilidir. Koç bana çok fazla rahatlık verdi. En iyi performansımı sağlamak için bu rahatlığı verdi. Takım arkadaşlarım da saha içinde beni buldular. Harika oyunculara sahibiz ve bunu sahaya yansıttık.

  • Takımın en skorer oyuncususun. Savunmacılara sana özel önemler alıyor mu? Eğer alıyorlarlarsa o önlemleri nasıl aşıyorsun?
USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Ben sadece kendi oyunumu oynadım. Kendi oyunuma odaklandım. Rakiplerimiz de savunmada elinden geleni yaptılar. Üzerimde ekstra defansif bir baskı hissetmedim. Kendime odaklandım ve akışına bıraktım.

  • Fenerbahçe’nin birden fazla sakatlık problemi var. Özellikle frontcourt oyuncularının sakatlıkları sizin için avantaj mı?

Biz avantaj veya dezavantaj olarak düşünmedik. Kendimize odaklandık. O şekilde de hazırlanmıyoruz. Her zamanki gibi her şeyimizi vererek 40 dakika oynayacağız. Fenerbahçe eksikleri ile de iyi bir takım. Çok atletikler, çok güçlü ve formdalar. Eksiklerinin olması çok önemli değil biz kendimize odaklandık.

  • Bu sezonki Euroleague MVP adayın kim?

Ben o şekilde sınıflandırmayı sevmiyorum ama Higgins diyebilirim. Takımıyla harika bir sezon geçirdi. Vesely de aynı şekilde. Vesely veya o. İkisi olabilir.

  • Senin de ismin geçiyor bu konuda ne düşünüyorsun?

Evet benim hakkımda da MVP konuşmaları olduğunu biliyorum. Ancak ben bununla ilgilenmiyorum. Pek umrumda değil. Ben kendi oyunumu oynuyorum. Kendimi oyunumu oynamak ve başarılı olmak için buradayım,Efes’teyim.

  • Peki, sana göre bu sezonki en iyi Eurolegue ilk 5’ini sayabilir misin?

Aslında sayamam. Bunun benim işim olduğunu düşünmüyorum. İlk ikisini söyledim. 3.olarak da Clyburn’ü koyabilirim ama gerisini gerçekten bilmiyorum.

  • Geçtiğimiz sezon Barcelona’da oynadın ve bu sezon Anadolu Efes forması ile onlara karşı zorlu bir Play-Off geçirdiniz. Onlara karşı oynamak ve elemek nasıl hissettirdi?

Söylediğin gibi geçen sezonu Barcelona’da geçirdim. Her şeyimi onlar için verdim. Şimdi de Efes için. Oynadığım her takım için öyle. Çok mutluyum çünkü Final Four’dayız. Bence en iyi Play-Off serisi bizimkiydi. Kolay olmadı ama başardık. 18 sene aradan sonra Efes Kulübü’nü ait olduğu yere getirdik. Çok mutluyum.

  • Heurtel, senin hem eski takım arkadaşın hem de Milli Takım’dan arkadaşın. Seri hakkında öncesinde veya sonrasında neler konuştunuz?

Seri hakkında konuşmadık. Böyle durumlarda çok konuşmayız. Çünkü saha dışında ne kadar arkadaş olsak da saha içinde rakibiz. Ama seriden sonra elbette konuşursunuz.Kazandığımızda da kaybettiğimizde de saha da her şeyimizi verdik. Kazanmak kolay olmadı. Sonuç ne olursa olsun biz yakın arkadaşız ve öyle kalmaya devam ediyoruz. Final Four için iyi dileklerini söyledi.

  • Fenerbahçe ile çok zorlu maçlar oynadınız. Hem ligde hem de Avrupa’da. Şimdi ise Final-Four’da rakipsiniz. Sence Fenerbahçe’yi tek maçta elemek mi yoksa 5 veya 7 maçlık serilerde elemek mi daha zor?

Fenerbahçe güçlü bir ekip. Tek maçlar belirleyici olmaz. Kötü gününde olabilirler, iyi günlerinde olabilirler. Kazanmak daha olasıdır. Seriler her zaman daha zordur.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here