Milli Takım’ın İkinci Tur Haritası Belli Oldu

908
12 Dev Adam
Milli Takım'ın İkinci Tur Haritası Belli Oldu

2019 FIBA Basketbol Dünya Kupası’nda grubumuzda oynanan son maçların ardından bir üst turdaki rakiplerimiz de belli oldu.

İlk eleme grubunda 6 maça çıkan milli takımımız, ilk maçlarda istediği oyunu ortaya koyamasa da son 2 maçta Cedi Osman ve Furkan Korkmaz gibi NBA patentli oyuncularımız ve Wilbekin’in de takıma dahil olmasıyla beraber gücünü ciddi anlamda gösterdi. Ukrayna’yı 80-66 ve son maçta İsveç’i 77-52 mağlup eden Türkiye, grubu 4 galibiyetle zirvede bitirdi. Grubumuzda yine 4 galibiyet alan Letonya 2. olurken 6 maçta 3 galibiyet alan Ukrayna 3. oldu. Grubu 1 galibiyet ile tamamlayan İsveç ise sonuncu oldu.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Yeni değişen sisteme göre gelecek sene Çin’de düzenlenecek Basketbol Dünya Kupası’na katılmak geçtiğimiz turnuvalara göre daha farklı olacak. B Grubu’ndan çıkan A Milli Takımımız, Letonya ve Ukrayna’nın yanı sıra A Grubu’nun ilk 3 takımı olan İspanya, Slovenya ve Karadağ yeni bir altılı grupta olacak. Takımlar bu tura önceki turdan birbirleriyle oynadıkları maçlardan aldıkları galibiyet ve mağlubiyeti bu gruba da taşıyacak. Fakat Türkiye B Grubu’ndan birlikte çıktığı Ukrayna ve Letonya ile maç yapmayacak. Tüm bu kural değişiklikleri ile birlikte oluşacak altı takımlı grubumuzda önceki turdan alınan galibiyetlere göre oluşan puan durumu:

1 – İspanya (6-0)

2 – Türkiye (4-2)

3 – Letonya (4-2)

4 – Karadağ (3-3)

5 – Ukrayna (3-3)

6 – Slovenya (2-4)

Bu sıralama ile başlayacak grup bizim Dünya Kupası için ilk ve tek şansımız olacak. İkinci tur eleme gruplarında ilk 3 sırayı alan takımlar önümüzdeki seneki turnuvaya katılım hakkı kazanacak. İkinci turun karşılaşmaları 2019’un Şubat ayına kadar sürecek.

Fikstüre göre takımımızın maç takvimi de şu şekilde:

14 Eylül 2018 / Türkiye – Karadağ

17 Eylül 2018 / Slovenya – Türkiye

29 Kasım 2018 / Türkiye – İspanya

2 Aralık 2018 / Karadağ – Türkiye

22 Şubat 2019 / Türkiye – Slovenya

25 Şubat 2019 / İspanya – Türkiye

Bu turnuvadaki bir diğer yenilik ise takım sayısında olacak. Uzun senelerdir 24 katılımcı ile gerçekleşen turnuva bu sene 32 takımla düzenlenecek. Ev sahibi Çin’in direkt katıldığı turnuvada elemeler sonucu Avrupa’dan 12, Asya ve Amerika’dan 7’şer, Afrika’dan ise 5 takım katılacak.

FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’nda ilk 7’ye girme başarısı gösteren takımlar ise, 2020’de Tokyo’da düzenlenecek Yaz Olimpiyatları’na katılım hakkı kazanacak.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here