Mike James CSKA Moskova’da!

386
Mike James CSKA Moskova'da!

Transfer dönemi başladığından beri akıbeti belli olmayan Mike James, son şampiyon CSKA Moskova ile 1 senelik sözleşme imzaladı.

Geçtiğimiz sezona müthiş bir başlangıç yapan Mike James takımı adeta taşıyan oyuncu olmuştu. Fenerbahçe Beko’ya karşı da durdurulamayan bir performans sergilemişti. Sezon başlangıcında ciddi bir play-off adayı olarak görülselerde normal sezonu 12. Sırada bitirerek hayal kırıklığı yaşatmışlardı. Sezonu 14 galibiyet ile tamamlamışlardı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Armani Olimpia Milan, yaz döneminde takımın koçluğuna efsane koç Ettore Messina’yı getirdi. Messina takımın yıldızı olan ve uzun süreli sözleşmesi olan Mike James’i istemediğini açıkladığında herkeste kısa süreli bir şaşkınlık oldu. Twitter’dan açıklama yapan Mike James sözleşmesi olduğu ve parasını alacağını söylemişti.

Sonrasında Armani Olimpia Milano NBA’den Shelvin Mack ile anlaştı. Messina bir açıklama daha yapıp James’i istemediğini açıkladı. Bu açıklama sonrasında Mike James ve Milano arasındaki görüşmeler hızlandı ve yıldız oyun kurucu karşılıklı anlaşarak takımdan ayrıldı.

Mike James için ayrılık sonrasında ciddi iddialar vardı. Özellikle Maccabi Tel Aviv’in yıldız oyuncuyla ciddi anlamda ilgilendiği söyleniyordu. Fakat Mike James tercihini son şampiyondan yana kullandı.

CSKA Moskova kadroda büyük bir yenilenmeye gidiyor. Oyun kurucu pozisyonunda Sergio Rodriguez’i Milano’ya, Nando De Colo’yu da Fenerbahçe Beko’ya kaptıran CSKA, Ron Baker ve Mike James ile oyun kurucu rotasyonunu tamamlamış oldu.

Geçtiğimiz sezon Cory Higgins ve Will Clyburn 1’e 1 oyunları ile hücuma yön vermişti. Higgins’i de Barcelona’ya kaptıran CSKA, Mike James ile bireysel hücumun daha yoğun olduğu bir takım olmaya devam edecek gibi duruyor.

Takımın çok önemli yıldızlarını kaybeden CSKA Moskova rakiplerinin biraz daha gerisinde duruyor. Özellikle bütçe küçülmesinde oldukları iddia ediliyordu ve ayrılan yıldızların takımda tutulamaması da iddiaları kuvvetlendirdi. Bakalım son şampiyon yeni sezonda Mike James ile neler yapabilecek…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here