Miami Heat Yaz Dönemi Hamleleri

240
NBA
Miami Heat Yaz Dönemi Hamleleri

Geçtiğimiz sezonu 44-38 ile Doğu Konferansı’nda 6.sırada bitiren ve Philadelphia 76ers’a 4-1 elenmekten kurtulamayan Miami Heat’de neredeyse yaprak kımıldamadı. Miami Heat’in neler yaptığından çok neler yapamadığı ve nasıl yapamadığı ile ilgilenmek ise çok daha mantıklı.

GELENLER

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

GİDENLER

Wayne Ellington

Derrick Jones Jr.

(Miami Heat iki oyuncusunu da serbest bıraktı.)

Miami Heat herhangi bir oyuncuyu transfer etmeyip zor durumda kaldı. Neden transfer etmediğiyle ilgilenecek olursak en büyük problem salary cap. Pat Riley senelerdir bu takımın başkanı, takas konusunda kartlarını açık oynayan ve risk almaktan çekinmeyen bir başkan. Ama salary cap’te o kadar büyük problem yaşıyorlarki Miami Heat yönetiminin eli kolu bağlı kaldı. Miami Heat’ın kurtulmaya çalıştığı birkaç kontrata hep birlikte bakalım.

Hassan Whiteside 2 yıllık 51.5 MD

Hassan Whiteside NBA kariyeri bitmek üzereyken Miami Heat ondaki ışığı gördü ve kadrosuna kattı. Miami Heat ile çok iyi sezonları geriden bırakan Whiteside yüksek bir kontrat almayı başarmıştı. Aslında bu seneye kadar da kimse Hassan Whiteside’ın sözleşmesinden şikayet etmiyordu. Ama sezon içerisinde coach Eric Spoelstra ile tartışmaları ve playoff’daki felaket performansı sebebiyle Miami onu göndermeye çalışıyor.

Tyler Johnson 2 yıllık 38.4 MD

Tyler Johnson’ın bu kontratı 2016 yılındaki felaket kontratlardan birisi olduğu konusunda herkes hem fikir olur. Brooklyn Nets ile anlaşan Tyler’ın sözleşmesini Miami Heat karşılamıştı. Yedek guard’dan daha fazlası olamayacak bir oyuncu için böyle bir sözleşmeyi karşılamak büyük hata.

James Johnson 3 yıllık(1 yılı opsiyonlu) 45 MD

James Johnson sert ve mücadeleci bir oyuncu. Ama özellikle dış şutu istikrarsız bir oyuncu için çok fazla maaş alıyor. Yıllık yaklaşık 15 MD gerçekten fazla bir rakam.

Miami Heat’in neler yaptığını toparlayacak olursak salary cap yüzünden hamle yapamayan bir takım olarak Eric Spoelstra’ya sahip olmaları onlar için büyük bir şans. Bu kadar dengesiz bir takımdan playoff takımı çıkarmak büyük bir başarı. Bu takımı playoff’a taşıyamayacak coach sayısı taşıyabilecek coach sayısından çok daha fazla. Muhtemelen seneyi 6-10 arasında bir noktada bitirecekler.

Miami Heat hakkında yazı hazırlayıp Dwyane Wade hakkında bir şeyler yazmazsak gerçekten çok büyük bir ayıp etmiş oluruz. Takıma şampiyonluklar kazandıran Miami Heat efsanesi Dwyane Wade şuanda serbest oyuncu konumunda. Gelen bilgiler ise Wade’in sezonu Miami Heat formasıyla tamamlaması ve sezon sonunda basketbolu bırakması yönünde.

PUAN:3/10

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here