Malcolm Brogdon: “Giannis Daha İyi Bir Oyuncu Olmamı Sağladı”

Malcolm Brogdon: "Giannis Daha İyi Bir Oyuncu Olmamı Sağladı"

Malcolm Brogdon; 2017 yılın çaylağı, Indiana Pacers’ın yıldızı. 26 yaşındaki guard 2017 yılında sürpriz bir şekilde 10,2 sayı, 2,8 ribaunt ve 4.2 asist ortalaması ile gerçekten sürpriz bir yılın en iyi çaylak ödülünü aldı. Yılın çaylağı ödülü tarihinin en düşük sayı ve ribaunt ortalaması ile olunca tabii ki NBA severler tarafından eleştirilmişti.

Çaylak sezonunda Milwaukee’de forma giyen Malcolm bu sezonun başında Indiana Pacers ile 4 yıl 85 milyon sözleşmeye imza attı. Oynadığı Milwaukee’de 3 sezon geçiren Malcolm şu anki oyununda Giannis Antetokounmpo’nun büyük katkısı olduğunu söylüyor.

“Giannis gibi büyük bir süper starın yanında oynamak senin için nasıldı, onun himayesi altında yıldız olmayı düşündün mü?” sorusuna Malcolm;

“Dürüst olmak gerekirse Giannis gibi biriyle oynamak daha iyi bir oyuncu olmamı sağladı. Kazandığımızda ve özellikle kaybettiğimiz maçlarda kendini suçlu hisseder sorumluluk almaya daha çok hazırlanırdı. Ben de bir süper starın bu şekilde oynamasını örnek almalıydım” Kendisine sorulan soru üzerine Brogdon; “Kendisinden edindiğim en büyük düşünce çalışma etiği. Kesinlikle çok çalışıp büyük başarılara aç bir şekilde kendini hazırlardı.”

Son soru olarak sorulan “Kendini gelecekte potansiyel All-Star kadrosunda görüyor musun, bu senin hedefin mi ?” sorusuna Brogdon; ”Bu gerçekten harika olurdu ama bu benim en büyük hedefim değil. Son olarak Toronto’ya kaybettiğimiz maç hala aklımda hedefim NBA şampiyonluğu. Fakat All-Star seçilmek pastanın kreması gibi olurdu. Şu an ki tek hedefim bu organizasyon (Pacers) 2014’ten beri ilk raunttan ilerisine gidemedi. Şimdiki hedefim bu.” cevabını verdi.

Erkan Eren

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz