Luke Walton Ve Lakers’ın Yolları Ayrılıyor

567

Bu sezon istenilen performansı bir türlü gösteremeyen ve play-off potasından gün geçtikçe uzaklaşan Los Angeles Lakers’da fatura koç Luke Walton’a kesiliyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Sezona LeBron James hamlesiyle başlayarak tüm dikkatleri üzerine çeken; Rondo, Stephenson, McGee gibi önemli isimleri de kadroya katarak hem genç hem de deneyimli isimlerle birlikte uzun yıllardır özlemini çektiği şampiyonluk hasretine son vermek isteyen Los Angeles Lakers’da işler istenildiği gibi gitmiyor. Sezonun sonuna adım adım yaklaştığımız bu dönemde oynadığı 64 maçta sadece 30 galibiyet alabilen Lakers, şu anda Batı Konferansı sıralamasında 10. basamakta yer alıyor.

Sezon içinde Anthony Davis takasının konuşulduğu, yıldız oyuncuyu kadroya katmak için neredeyse tüm takımı takas paketinin içinde kullanan ve deyim yerindeyse bazı oyuncuları takıma küstüren Lakers’da kötü yönetim faturayı ilk olarak koç Luke Walton’a kesecek gibi görünüyor. Maçlardaki hamleleri ve oyuncu değişiklikleri de sık sık tartışma konusu olan ve takım içinde gerekli otoriteyi sağlayamadğı yönünde medyada sıklıkla öne çıkan Luke Walton ile Los Angeles Lakers’ın yollarının sezon sonunda ayrılması oldukça kuvvetli bir ihtimal.

2017’den beri takımın başında olan ve o tarihten bu yana 228 maça çıkan 38 yaşındaki genç koç; bu maçlarda 91 galibiyet alırken, 137 maçtan da parkeden yenilgiyle ayrıldı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here