LeBron’un “I Promise” Okulu Belgeseli Yayınladı

641
LEBRON’UN “I PROMISE” OKULU BELGESELİ YAYINLANDI

NBA’de Los Angeles Lakers forması giyen LeBron James, memleketi Akron’da maddi durumu iyi olmayan ve yardıma muhtaç çocuklar için burslu bir okul açmıştı.

İlk etapta 240 öğrenciye ücretsiz eğitim verecek olan I PROMISE School isimli kurum, bu sayıyı 2029 yılına dek 1200’e çıkarmayı hedefliyor. Program çerçevesinde günün 8 saatini okulda geçirmesi gereken öğrenciler, kahvaltı ve öğle yemeğinin yanı sıra besleyici ara öğünlerle sağlıklarına da dikkat etmekle yükümlüler.

Bu okulda ciddi para sıkıntısı olan, ailesi olmayan ya da evsiz olan çocukları kapsamakta. Çocukların arasında eski uyuşturucu bağımlıları bile vardı. İşte bu okulu konu alan “I PROMISE” film yayıncı bir platform üzerinden yayınlandı.

Filmin içeriği olarak; Lebron’unda tabii ki yer aldığı, okulun ilk gününden beri öğrenciler okul girişinde bulunan Nike-Lebron ortaklığını görünce altında toplanırlar. Bazı öğrenciler bunun için; “Buranın ayakkabı dolu bir mağaza olduğunu düşündüm” diyor. Ancak film ilerledikçe Lebron arka plana çekiliyor yaptığı işin hayır amaçlı olduğunu kanıtlamak istiyor. Film hayır işlerini rahat okulu okuyup eğlenmeleri için değil zorlukları yaşayan öğrenci ve eğitimcinin mücadelesini ortaya koyuyor.

Çocuklar “I Promise School”un en duygusal parçasıdır diyor Lebron. Basketboldan sonra yapımlar için de hareketli olan Lebron James, son olarak ünlü basketbol film serisi olan Space Jam 2’de başrol olarak oynayacağını açıklamıştı. NBA tarihinin gördüğü en iyi oyunculardan olan Lebron, bu işler ile sadece basketbol severlerin değil tüm insanlığın takdirini ve sevgisini kazanma yönünde ilerliyor.

Erkan Eren

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz