Lebron MVP, Anthony Davis DPOY

1322

MVP, Yılın Çaylağı ve Yılın Defans Oyuncusu gibi 2019-20 NBA sezon sonrası ödülleri için yarış zaten bitti. Seçmenlere, oylarını kullanırken kalan sekiz maçı dikkate almamaları gerektiği talimatı verildi ve COVID-19 sebebiyle seçmenler oylarını 11 Mart’tan önce oynanan maçlar için kullanacaklar.

MVP yarışında ilginç bir tartışma ortaya çıktı. Milwaukee Bucks yıldızı Giannis Antetokounmpo, takımını tarihi seviyelere çıkarırken art arda 2. MVP ödülünü almaya oldukça yakın. Ancak James, playofflar yaklaştıkça oyununu başka bir seviyeye taşıyor. Her ne kadar James’in Antetokounmpo’yu yakalaması pek mümkün olmasa da Lakers koçu Frank Vogel Cumartesi günü süperstarının “kesinlikle” MVP ödülünü kazanmayı hak ettiğini söyledi çünkü “kimse LeBron James’ten daha fazla kazanmayı hak etmedi.” dedi. Vogel ayrıca 6 Mart ve 8 Mart’ta oynanan Bucks ve Clippers maçlarında hakettiğini fazlasıyla gösterdiğini belirtti.

Frank Vogel “O hafta sonu, LeBron her iki maçta da en zorlu görevi aldı, Clippers maçında Kawhi’yi savundu ve iyi bir iş çıkardı.  Anthony Davis Bucks maçında kötü bir sorunla karşılaşınca Lebron James, Giannis Antetokounmpo ‘yu savundu ve bu iki eşleşmede de harika iş çıkardı. Savunma tarafında neler yapabildiğini gördükten  sonra, sadece sayı atmakla kalmayıp, topa yön vermek, takım arkadaşlarına yardım etmek hatta moladayken takımı ateşlemesi ve birleştirmesi gibi özellikleri sayesinde MVP ödülünü kazanması için gerekiyor.” dedi.

Vogel ayrıca Anthony Davis’in de Yılın Defansif Oyuncu ödülünü alması gerektiğini düşünüyor. Davis ligin çok yönlü savunmacılarından biri, pozisyon başına sadece 0.815 sayıya izin vererek bu alanda 4.sırada.

Frank Vogel “Anthony çoğu eşleşmede sadece rakibini domine etmekle kalmayıp switch yapabiliyor ve sahadaki bütün oyuncuları savunabiliyor. Aynı zamanda ligin en iyi çember koruyucularından biri.” dedi.

Frank Vogel’ın bu düşüncelerine rağmen Davis’in DPOY ödülünü kazanması oldukça zor gözüküyor. DPOY için de en büyük aday Antetokounmpo. Bucks, Giannis önderliğinde ligin en iyi savunma takımlarından biri, takım olarak defansif ratingleri 101.6 ve Giannis pozisyon başına sadece 0.782 sayıya izin veriyor. NBA tarihinde aynı sezon da hem MVP hem de DPOY ödülünü alan iki kişi var. Biri 1987-88 sezonunda Michael Jordan, diğeri 1993-94 sezonunda Hakeem Olajuwon.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz