LeBron James’in Yeni Sezonda Kırması Muhtemel Rekorlar

4308
LeBron James: "Okulun İlk Günü Gibi"

Yeni sezona oldukça iddialı hazırlanan ve kadrosunu deyim yerindeyse yeniden oluşturan Los Angeles Lakers şu an için en büyük şampiyonluk adayı gösteriliyor. Takımın yeni sezonda da en büyük kozu tabii ki LeBron James olacak. NBA’de 16. sezonunu geçirecek olan LeBron James bu sezon yapacağı bazı istatistiklerle de NBA tarihinde yine dikkat çekici rakamlara ve rekorlara ulaşacak.

Gelin o rakamlara ve rekorlara hep birlikte bakalım:

  • Örneğin; LeBron bu sezon 1101 sayı bulması halinde Kobe Bryant’ı geçerek NBA tarihindeki en skorer üçüncü isim olacak.
  • LeBron’u yeni sezonda bekleyen bir başka rekor ise saha içi isabet. Şu an NBA tarihinde Michael Jordan’ın ardından beşinci sırada bulunan ‘’King’’ bu sezon 355 saha içi isabet bulması halinde NBA tarihinde en fazla saha içi isabet bulan dördüncü oyuncu olacak. LeBron James eğer 844 saha içi şutta başarı sağlarsa Wilt Chamberlain’i geçerek bu listede adını ilk üç sıraya yazdıracak.
  • LeBron James her zaman skorer kimliğiyle öne çıksa da NBA tarihinde oyun görüşü muazzam olan oyunculardan bir tanesi. Bunun en büyük kanıtı da şu ana kadar yaptığı 8662 asist. LeBron bu sezon 305 asist yapması halinde Garry Payton’u bırakıp NBA tarihinde en fazla asist yapan dokuzuncu oyuncu olmayı başaracak. LeBron eğer bu sayıyı 400’e çıkarabilirse listede Isiah Thomas’ı da geçerek sekizinci sıraya yükselecek.
  • LeBron James tüm zamanların en çok top çalan oyuncusu olarak şu an 17.sırada yer alıyor. Yıldız oyuncu sezon genelinde 47 top çalması halinde önündeki Kobe Bryant, Derek Harper ve Allen Iverson’ı geçerek bu listede de 14.sıraya yükselmeyi başaracak.
  • 7140 serbest atışta isabet bulan LeBron eğer 21 tane daha serbest atış isabeti bulursa bu alanda da Jerry West’i geride bırakmış olacak ve 7.sıraya yükselecek.
  • Üç sayı konusunda her zaman eleştiriye maruz kalan LeBron bu kategoride de bir rekor kırabilir. En fazla üç sayılık isabet bulan oyuncular arasında 19. sırada bulunan LeBron 101 üç sayılık atışta daha  isabet bulması halinde bu kategoride de ilk 15’te kendine yer edinecek.
  • LeBron James’in 2016 final serisinde Andre Iguodala’ya yaptığı blok hala herkesin hafızasında. Eğer bu sezon 70 blok daha yapabilirse tüm zamanların en çok blok yapan 100 ismi arasında kendine yer bulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here