Furkan Korkmaz: “Fenerbahçe taraftarına teşekkür ederim”

3.389
Furkan Korkmaz:
Furkan Korkmaz: "Fenerbahçe taraftarına teşekkür ederim"

Geçtiğimiz günlerde Philadelphia 76’ers ile 2 yıllık yeni kontrat imzalayan 22 yaşındaki temsilcimiz Furkan Korkmaz önemli açıklamalarda bulundu.

Teşekkürler Fenerbahçe

Transfer döneminde Fenerbahçe Beko ile de adı anılan Furkan, “Sosyal medyadan çok sayıda mesaj aldım. ‘Come to Furkan’ diye Fenerbahçe taraftarı çok fazla mesaj attı. Hatta akraba ve arkadaşlarımın yanında olan Fenerbahçeliler de onların aracılığı ile arayıp, sarı-lacivertli formayı giymemi istediklerini belirttiler. Bu beni çok mutlu etti. 

Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birinin taraftarının bu sevgi ve ilgisi, onlardan her dakika mesajlar almak gurur vericiydi. Kendilerine sizin aracılığınızla teşekkür ediyorum. Ama ben yola NBA’de devam etmeyi gerçekten istiyorum” dedi.

Hedefim NBA’de Kalıcı Olmak

Bu sezon daha farklı olacağını söyleyen Furkan, “Ben NBA’de oynayabildiğimi gördüm. Doğru zamanda doğru yerde o fırsatın gelmesi önemli. NBA’de rüzgârı arkanıza aldığınız zaman gerçekten bütün kapılar size açılıyor. Bu bazen 3, bazen 5 maçta oluyor. Bu sene de takımda kalmayı istememin nedeni, geçen seneye göre kendime daha fazla şanslı gördüm. Avrupa’nın kapılarının bana her zaman açık olacağını düşünüyorum. Ama öncelikle NBA’deki hedeflerime ulaşmayı seçtim.

Benim basketbolumda o gün neye ihtiyaç varsa çıkıp elimden geleni yapıyorum. Amacım bütün sene rotasyonda olmak. Çünkü bu sene benim için önemli. Belki bunu her sene söylüyorum ama gerçekten bu yıla bir dönüm noktası olarak bakıyorum. İnsanlara, NBA’de domine edecek kadar oynayabileceğimi de göstermek lazım.

Alt yapılardan beri sürekli skor beklenen bir oyuncu oldum ve buna alıştım. Bazen ilk yarıda 2 top kullanıyorum ama 2. yarıda 5 dakika içinde 10 sayı atmış olabilirim. Belki beni de ben yapan budur. Ama bu yazdan itibaren daha farklı bir Furkan izleyeceksiniz diyebilirim. Artık savunma ve hücumda daha domine olabileceğimi söyleyebilirim.” şeklinde konuştu.

Etiketleri Tıklayıp İlgili Yazılara Ulaşabilirsiniz.

Sitemizdeki En Popüler Etiketler

Fenerbahçe Beko - Anadolu Efes - LeBron James - Lakers - Warriors

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here