LeBron James: ‘‘Taraftarlar Yoksa Ben Oynamıyorum’’

1233
Steph A. Smith: "LeBron Bu Sezon Şampiyon Olamazsa, Bir Daha Olamaz"

Hızla yayılan Corona virüsünün, dünya çapında 100 bin kişiye bulaşıp 3500 kişinin hayatını almasından sonra spor endüstrisi de insanları korumak için farklı yöntemler aramaya başladı. Çin basketbol ligi, sezon boyunca askıya alınırken İtalya’daki tüm spor müsabakaları seyircisiz oynamaya başladı.

Bu haftanın sonunda, Amerika’da ölüm sayısının 17’ye yükselmesi ile birlikte NBA, takımlara mesaj gönderdi. Seyircisiz oynamaya hazır olmaları ve eğer gerekli olursa bir süre böyle oynanacağı için ekonomik strateji geliştirmeleri istendi.

NBA maçlarının seyircisiz oynanması, takımları ekonomik olarak zorlayacağı için seyircisiz oynamak istemiyorlar. NBA liginin ne kadar büyük bir şov ligi olduğu biliniyor. Seyircisiz NBA maçlarının, ekonomik zarara yol açmasının yanı sıra şov seviyesini azaltarak maçları daha sıkıcı yapması bekleniyor. Bir NBA seyircisi olarak ben de seyircisiz maç izlemek istemezdim. Corona virüsünün etkilerinin Amerika’da azalmasını ve maçların seyircili oynanmaya devam etmesini umuyoruz.

Geçtiğimiz gün oynanan Los Angles Lakers ile Milwaukee Bucks karşılaşması sonrasında LeBron James de bu konuda fikirlerini dile getirdi. 37 sayı atıp takımını galibiyete taşıyan LeBron, soyunma odasında bir gazetecinin NBA takımlarının seyircisiz oynama ihtimali ile ilgili ne düşünüyorsun sorusuna şöyle cevap verdi:

‘‘Ben ve takım arkadaşlarım taraftarlar için oynuyoruz. Her şey bununla ilgili zaten. Eğer arenaya gelir ve hiç taraftar görmezsem ben oynamıyorum. Bu yüzden istediklerini yapabilirler.’’

NBA yönetiminin bu konuyla ilgili nasıl bir karar vereceği bilinmiyor ancak uzu süreli seyircisiz NBA maçları lige çok zarar verebilir. LeBron’un da dediği gibi, NBA taraftarlar için oynanıyor. Virüs ile ilgili durumun çok daha ciddi bir seviyeye taşınmadan, seyircisiz oynama kararı çıkacağını düşünmüyorum. Eğer durum daha da ciddileşirse ve böyle bir karar çıkarsa maçların nasıl olacağı merak konusu. LeBron gibi büyük bir oyuncunun ise mecburiyet durumunda söylediklerinden vazgeçerek oynamaya devam edeceğini düşünüyorum.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz