LeBron James Kariyerindeki En Büyük Başarısını Açıkladı

1526
NBA
LeBron James Kariyerindeki En Büyük Başarısını Açıkladı

Los Angeles Lakers’ın süper yıldızı LeBron James, HBO’da yayınlanan The Shop programına katıldı.

USA Team Fans
USA Team Fans

King James, hayatı ve basketbol kariyerinin yanı sıra 2011 NBA Finalleri hakkında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

2011 NBA Finalleri’nde Miami Heat formasıyla Dallas Mavericks’e karşı 2-1’den 4-2 kaybeden LeBron James;

O dönem finallerin kolay geçeceğini düşünmüştüm. Çünkü iyi takım arkadaşlarına sahiptim ve onlara çok güveniyordum. Fakat çıkıp o finalleri kaybettik. O an dünyam yıkıldı. O zamanlar insanların ne düşündüğünü önemseyen biriydim. Ama o finallerde kaybetmeyi yaşamam beni şuanki kişi yapan büyük faktörlerden biri. Bu yüzden kariyerimdeki en büyük başarım diyebilirim.

O finalleri kaybettiğimiz için elbette üzgünüm. Finaller bittikten sonra kendi kendime ‘Hey LeBron, senin neyin var? Her şeyi gereğinden fazla düşünüyorsun. Çıkıp oynamadın. Sahada yapman gerekenleri yapmadın. Şimdi gidip rahat uyuyamayacaksın çünkü elinden geleni yapmadın’ diye düşünüyordum.

Finallerin ardından bu sefer kendi kendime ‘Bu bir daha yaşanmayacak. Yeniden kaybedebilirim, bir şey kazanamayabilirim ama asla başarısız olmayacağım’ dedim.” ifadelerini kullandı.


LeBron James 2011 NBA Finalleri’nin ardından Miami Heat’le 2012 ve 2013 yıllarında üst üste şampiyon olmayı başarmıştı. Ayrıca 2012 ve 2013’te 2 defa daha normal sezonun en değerli oyuncusu seçildi.

2014 yılında Cleveland Cavaliers’a geri dönen LeBron James, 2016 yılında Golden State Warriors’ı devirerek Cleveland Cavaliers’la şampiyon olmayı başarmıştı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here