LANETLİ SON ÇEYREK: MILANO-DAÇKA

345

Turkish Airlines Euroleague 22.Hafta maçında, temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen, deplasmanda İtalyan ekibi Olimpia Milano’ya konuk oldu. Son çeyreğe kadar önde götürdüğümüz maçı, Mike James, Kuzminskas ve Jerrells’ın inanılmaz performansıyla ev sahibi ekip 90-78 kazandı. Bu sonuçla temsilcimiz 3 galibiyette kalırken, Milano 11. galibiyetini aldı ve Play-Off yarışında önemli bir adım attı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

MAÇTAN NOTLAR:

Maç, Michael Eric’ten gelen 4 sayı ile başladı. Micov’un üçlüğü ile ev sahibi ekip öne geçti. Mike James’in harika smacıyla 7-4 öne geçtiler. Stanton Kidd’in üçlüğü ile beraberliği sağladık. Muhammet Baygül’den de gelen üçlük bizi öne geçirdi. Mike James potaya penetre etmeye devam etti ve basket faul ile ev sahibi ekibi tekrar öne geçirdi. Doğuş Özdemiroğlu’nun üçlüğü ile eşitliği sağladık. Jeremy Evans ve Kuzminskas’ın karşılıklı kaçırdığı smaçlarla son 1 dakikaya 17-17 eşitlikle girildi. İlk çeyrek 19-17 Milano üstünlüğüyle bitti.

İkinci çeyreğe Stanton Kidd bloğu ile başladık.Kartal Özmızrak’ın üçlüğü ile farkı 1’e indirdik. Bir üçlük daha yollayan Kartal, takımızı 21-23 öne geçirdi. Savunmada da harika bir enerji ile oynayan Daçka’da, Jeremy Evans’ın bloğu geldi. Michael Eric alçak posttan bulduğu isabetle farkı 4’e çıkarttı. Kartal-Eric ikilisinin harika bir alley up’una Jerrells üçlüğü ile karşılık aldık. Doğuş’un harika bir hücum seti üzerinden bulduğu orta mesafe ve savunmada harika bir sekans ile ilk yarının son 5 dakikasına 3 sayı önde girdik. 2000 doğumlu Mert Akay’ın basketiyle skoru 30-33’e getirdik. Son bölümde faul hakkımızın dolması sebebiyle Mike James serbest atışları ve Kuzminskas’ın basketiyle Milano öne geçti ve farkı bir anda 5’e çıkarttılar. 1 dakika içerisinde 10-0’lık seri yedik ve 7 sayı farkla geriye düştük. Mert yaptığı top kaybının üzerine bulduğu üçlük isabeti ile farkı 4’e düşürdük. İlk yarı 40-36 bitti.

İkinci yarı Brooks’un basketiyle başladı. Oğuz Savaş’ın serbest atış isabetleriyle biz de ilk sayılarımızı bulduk. Savunmada düşmemiz ile kolay sayı bulmaya başlayan Milano, Micov’un üçlüğü ile farkı farkı 9’a çıkarttı. Evasn’ın samacıyla tekrar farkı 7’ye düşürdük. Mike James’in harika euro step basketi ile Milano skoru 49-40’a getirdi. Moladan Toney Douglas’ın üçlüğü ile döndük. Douglas’tan bir üçlük daha geldi ve farkı 3’e düşürdük. Maça iyice ısınan Toney Douglas yaklaşık 9 metreden yolladığı üçlük ile farkı 1’e düşürdük. Michael Eric’in hücum ribaundu ile gelen smaç beraberliği getirdi. Jeremy Evans’ın harikulade smacı ile 54-56 öne geçtik.Brooks’a çalınan teknik faul ile farkı bir anda 4’e çıkarttık. Kuzminskas’tan gelen 3’lük ile fark 1’e düştü. Üçüncü çeyrek sonucunda 60-61 üstünlüğümüz var.

Son çeyrek Milano’nun top kaybı ile başladı. Doğuş’un boş üçlük kaçırması üzerine Mike James takımını öne geçirdi. Kartal Özmızrak’tan harika bir hücum daha! Bulduğu orta mesafe ile takımımızı öne geçirdi. Jerrells ve Nunnaly’den gelen 5 sayı ile 4 sayı öne geçtiler. Onlara Kuzminskas’ın da ekklenmesi ile fark bir anda 6 oldu. Üst üste çok basit 2 top kaybı yaptık. Jerrells’ın üst üste 2 üçlüğü ile farkı 12’ye çıkarttılar. Muhammet’in turnikesi ile farkı 10’a düşürdük. Son çeyreğin ilk 5 dakikasında yalnızca 2 sayı bulabildik. Nunnaly üçlük isabetine Douglas ile karşılık verdik. Oyun iyice koptu. Oğuz Savaş’ın basket faulü ile fark 9’a düştü. Jeremy Evans’ın basketiyle farkı 7’ye düşürdük. Jerrells ve Kuzminskas’ın iki üçlüğü ile fark tekrar 13’e çıktı. Son çeyrekte maçtan iyice düşen Daçka maçı 90-78 kaybetti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here