Lakers’ın Büyük Planları 2019’a Kaldı

3100
NBA
Lakers'ın Büyük Planları 2019'a Kaldı

ESPN’in haberine göre bu yaz LeBron James, Paul George ve DeMarcus Cousins gibi süper starlar için hamle yapması beklenen Los Angeles Lakers’ın; Klay Thompson, Jimmy Butler ve Kawhi Leonard gibi isimlerin serbest kalacağı 2019 free agent piyasasına odaklanması beklenildiği iddia edildi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Konu ile ilgili olarak Adrian Wojnarowski yaptığı açıklamada; “DeMarcus Cousins’ın yaşadığı ağır sakatlık, Paul George’un Oklahoma’da kalma ihtimalinin yüksek olması ve LeBron James’in başka bir yıldız olmadan Los Angeles’a gitmeye sıcak bakmaması; Lakers için 2019 yazını daha cazip hale getirdi.” ifadelerini kullandı.

Ancak Lakers yönetimi 2018 yazını henüz çöpe atmış değil. Uygun şartların olması ve maaş bütçesini ayarlamaları halinde Paul George ve LeBron’a teklif götürebilirler. NBA Draft’ında 2. sıradan Lonzo Ball, 27. sıradan Kyle Kuzma, 30. sıradan Josh Hart ve 42. sıradan Thomas Bryant tercihlerini yapan Lakers genç ve potansiyelli oyuncular dahil etti. Lakers temel olarak kurduğu genç çekirdek kadronun üzerine Paul George gibi bir yıldızı eklemek için çabalıyordu. Asıl hedefin ise 2018 yazında Lebron James olduğu konuşuluyordu. Şimdi ise hayaller 2019 yazına kalacakmış gibi görünüyor.

Lakers’ı tekrardan o eski günlerine geri döndürmek için çabalayan Magic Johnson bunu ne kadar başarabilir bilinmez ama şimdiden yaptığı hamleler ve planladığı senaryolar camia üzerinde büyük bir heyecana sebep oldu bile.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here