Lakers Nereye Gidiyor?

111
Lakers Nereye Gidiyor?

Sezona rezalet bir şekilde başlayan Lakers, birçok krizle de sarsılmıştı. Westbrook sorunu bütün yaz çözülememiş, düzgün bir parça alınamamış ve en önemlisi Lakers taraftarları ve basın artık hedef haline almıştı. Süreç böyle işlerken zaten kötü giden bir takımın daha da kötü gitmesi çok da şaşırılacak bir şey değil.

Normal sezon maçlarına baktığımızda Lakers bir takım olmaktan çok uzak, savunma ve saldırı kısmında gerçekten çok yetersiz ve en önemlisi ne yaptığını bilmeyen bir takım olarak gözüktü. Rakiplerine baktığımızda yine Lakers’ın başka bir tipi olan Golden State Warriors’la sezonu açarken; 2 kere Denver ve Jazz ile oynamasının yanında Clippers, Cavs, Timberwolves ve Portlant ile de oynadılar. Hepsi aslında 4. haftaya girdiğimizde güç sıralamasında ilk 10 takım içerisinde. Peki sorun burada ne?

Öncelikli olarak sorun bu takımın bir top yönlendiricisi olmaması. LeBron varken evet çok buna ihtiyacınız yokmuş gibi gözükebilir fakat LeBron’un 38 dakika full dikkat oyunda kalmasını ve top dağıtmasını beklerseniz takımınızın ilk çöküşü başlamış olur. Başarılı LeBron James takımlarına baktığımız zaman her zaman yanında iyi bir top yönlendiricisi olmuştur. Bunun yanında normalde de çok kaliteli şut atmasada en azından belirli bir yüzdeyle atan Anthony Davis bile yerleri görünce bu takımın çok yapacak bir şeyi kalmıyor. İlkokul çocuklarının bile söylediği “LeBron’un yanına şutör koyun!” lafı galiba Rob Pelinka’nın kulağına hiç gitmemiş…

Son problemimiz Westbrook. Evet, kendisini belirli bir şekilde yedekten gelmeye ikna ettiler ve bunun sonucunda verimi arttı fakat Lakers yönetimi eminim ki Westbrook’u satabilecekleri ilk anda satacaktır. Mevzu şu an Westbrook’u parlatmak, burada yanında kimler parlayıp ekstra bir katkı verebilirse tabiki işlerine gelir.

Şimdi Lakers ne yapmalı? Öncelikle Anthony Davis’i takaslamak bir çözüm yolu değil. Kendisinin sürekli sakatlandığını ve her düştüğünde bir panik yarattığının farkındayım fakat Anthony Davis’i aldığınız fiyatın ancak yarısına alıcı bulabilirsiniz. Rakamları çok güzel gözükse de saha içerisinde o kadar değerli bir oyuncu değil ki çıt kırıldım olması da başka bir olay. Şu an yapabilecekleri en mantıklı şey orta seviye yan parçalarla düşük seviye yan parçaları birleştirip bir takas şansı aramak, kadroda LeBron hariç kimsenin dokunulamaz olmaması ve en önemlisi ellerindeki draftlardan vazgeçmek. Lakers yönetimi buna girmek istemiyor çünkü gelecek sezonlarda draft yapamazlarsa LeBron gittiğinde bir takım kuracak, çekirdek oluşturacak hiçbir şeyleri kalmıyor fakat bu durumda da LeBron varken sadece onun bireysel rekorları için oyun parkı olmuş bir yere dönüyorsun.

Sonuç şu ki ellerindeki draft haklarını en başta gözden çıkarmaları gerekiyor, düşük – orta düzey kim varsa takasa açılmalı ve hiçkimsenin LeBron ile olan bağına bakılmamalı, westbrook çözüme kovuşturulmalı ve uzun eklenmeli. Koç Darwin Ham’ın da ilk önce takım olmalıyız dediğini düşünürsek en azından koç olarak doğru noktadalar diyebiliriz.

Son olarak bir not bırakayım: Kyrie’yi bu takıma getirmek sadece bu takımı daha beter bir noktaya sürükler…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz