Kyrie Irving Sezonu Kapattı!

859
NBA
Kyrie Irving Sezonu Kapattı!

Mart ayında sol dizindeki geçmiş dönemden süregelen sakatlığı nükseden Irving’in sezonu kapattığı açıklandı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

ESPN’den Adrian Wojnarovski’nin haberine göre yıldız oyun kurucu sol dizindeki sakatlık sebebi ile takıma play off sürecinde de dönüş yapamayacak.

Mart ayındaki Pacers maçında sakatlığı sebebi ile sahadan ayrılan ve operasyon geçiren Irving’in aynı dizinden bir operasyon daha geçireceği ve yaklaşık beş ay parkelerden uzak kalacak. Irving’in 24 Martta geçirdiği operasyon sonrası 3 ila 6 hafta oynayamaması bekleniyordu.

Irving, sezonu kapamatması ile ilgili Instagram hesabından açıklamalarda bulundu. Yıldız oyuncu: “ Bazen yapmanız gereken en zor şey, hayatın size yaşattığı kontrol edilemez şeyleri kabul etmektir. Sürekli olarak öğrenmek, büyümek ve aklınızı, bedeninizi ve ruhunuzu bu tür durumlarla başa çıkabilecek araçlarla donatmak için çalışırsınız ama böyle durumlar ortaya çıktığında anlamsız duygular içinde hissedebilirsiniz. Basitçe, profesyonel hayatınıza ve hedeflerinize kısa bir süre ara verir. Bu sezon benden neler göreceğinizin bir enstantanesiydi. Bana Güvenin! ‘Everest Dağı’nın tepesine yolculuk devam ediyor’ “

“ Celtics taraftarı, Playofflar sırasında TD Garden’da ne kadar gürültülü ve yoğun olacağınızı görmeyi dört gözle bekliyorum. Hepinize teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Irving bu sezon 24.4 sayı ortalaması ile oynuyordu.

Irving’in sakatlığı sonrası Celtics cephesinin yaşadığı sıkıntılar büyümüş oldu. Sezonun ilk maçında yeni transfer Hayward sakatlamıştı.  All star forvet sezonu kapatmış, sonrasında Smart ve Theis’in sakatlıklıkları da Yoncaları zor durumda bırakmıştı.

Sakatlıklar sonrasında koç Brad Stevens’ın yapacakları merak konusu.

Furkan Özyürek

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here