Furkan Korkmaz Neden Philadelphia’da Kaldığını Açıkladı

1971
Furkan Korkmaz Neden Philadelphia'da Kaldığını Açıkladı

FIBA 2019 Basketbol Dünya Kupası’nda milli takımımızın en büyük kozlarından olan Furkan Korkmaz Philadelphia Sixers’ta kalmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yaz transfer döneminde kariyerine NBA’de devam edip etmeyeceği merak konusu olan ve Fenerbahçe Beko’yla da sık sık anılan Furkan Korkmaz, Philadelphia Sixers ile iki yıllık yeni sözleşmeye imza atarak kariyerine NBA’de devam etme kararı almıştı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Philadelphia’da kalmasının en önemli nedeni olarak takımdan Butler ve Reddick’in ayrılmasını gösteren Furkan Korkmaz, ”Butler ve Reddick ayrıldıktan sonra takımda bir şutör ihtiyacı doğdu ve ben de bu teklife sıcak baktım. Yaz döneminde konuştuğumuz takımlar başkaydı, Philadelphia’da kalmak benim için de sürpriz oldu” dedi.

Açıklamalarına şu sözlerle devam eden yıldız oyuncu, ”Philadelphia’da kalmama bir yandan da olumlu bakıyorum çünkü burada güzel işler yapmışım ki insanlar beni tekrardan geri çağırdı. Bundan sonra da kimse size gelip ‘al sana 25 dakika, çık oyna’ demeyecek. Forma mücadelesi vermek gerekiyor. Yoksa Avrupa’da çok güzel kontratlar alabilirdim” ifadelerini kullandı.

İki yıllık NBA kariyerinde 62 maça çıkıp bu maçlarda ortalama 12.2 dakika süre alan temsilcimiz; 4.9 sayı, 1.9 ribaund, 0.9 asist ve 0.5 top çalma ortalamalarıyla mücadele etti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here