Kyle Kuzma: “Kobe ve ben aynı zihniyete sahibiz.”

10763
Los Angeles Lakers
Kuzma: "Hedefimiz Playoff"

NBA takımlarından Los Angeles Lakers’ın bu sezonki NBA draftında 27.sıradan seçtiği Kyle Kuzma, sezon başından bu yana kendisinden beklenilen performansın üstünde oynayarak ismini duyurmayı başardı. Henüz 22 yaşında olan Kyle Kuzma, performansıyla takımın büyük şeyler beklediği Lonzo Ball’u bile geride bırakmayı başardı. NBA’de sezon devam ederken genç oyuncu Kyle Kuzma, sergilediği performanslarıyla 16.4 Pts, 6.1 Trb, 1.9 Ast ortalamalarını yakalamayı başardı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Amerikalı çaylak Kyle Kuzma, Rolling Stone dergisine bir röportaj verdi ve takımın efsane oyuncusu olan Kobe Bryant’a ve ondan öğrendiği tavsiyelere değinmeden de geçemedi.

Kyle Kuzma, Kobe Bryant ile tanışması hakkında sorulan soruya; ”Ben ve o aynı zihniyete ve basketbola aynı tarzda yaklaşıma sahibiz. O, eğer bir Los Angeles Lakers’sanız tanışmak isteyeceğiniz ilk kişilerden birisi. Büyürken kendime onu örnek alırdım. Onunla tanışabilmiş olmam harika ve bunu profesyonel kariyerimin geri kalanı için bir kaynak olarak kullanabilirim. Bu yüzden bu benim için kesinlikle çok önemli” dedi.

Kuzma, Kobe Bryant’dan ne gibi tavsiyeler aldığı sorusuna ise; ” Kobe’den üst seviyeye yükselmeye odaklanmayı öğrendim. Olabildiğince çok çalışmayı öğrendim. Ondan öğrendiğim en önemli iki şey bunlar ” dedi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here