KRAL’ın Eski ve Yeni Hikayesi

1448
KRAL'ın Eski ve Yeni Hikayesi
KRAL'ın Eski ve Yeni Hikayesi

LeBron James için yeni bir hikaye başlıyor. Kral, Mamba’nın yerini devralıyor. Soyunma odasındaki dolabına kadar, Kobe’nin yerini dolduruyor. Duygusal açıdan aynı tatmini verebilir mi, bilemiyoruz ancak bu şehrin, Los Angeles’ın ondan çok ama çok şey beklediği kesin.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Cleveland Cavaliers’a geri döndüğünde, şehri terkettiği zamanların özrü niteliğinde herkesin evine mini pastalar göndermişti Kral ve tekrar başarı sözü vermişti. Şampiyonluk kazandı, ancak Cleveland yönetiminden, koçundan, takım arkadaşlarından maalesef beklediklerini bulamadı. Ray Allen, Chris Bosh ve Dwyane Wade ile yaşadıklarını burada kuramadı. Kyrie Irvıng ise LeBron’un arkasında kalmaktan sıkıldığını ifade ederek Isaiah Thomas ile takas oldu ve LeBron’u yalnız bıraktı.

Dwyane Wade ve Derrick Rose’un takım içerisinde olması, LeBron’un mental ve oyun içindeki yalnızlığını giderebileğini düşündürttü ancak Derrick Rose, sene içinde problemler yaşamaya devam etti ve basketbolu bırakmayı düşünecek seviyeye dahi geldiğini açıkladı. Konu dağılmasın; her sezona yeni bir ümitle girse de, sosyal medyada eski Rose geri mi dönüyor deseler de, Minnesota kariyeri bence çok da farklı olmayacak.

Wade ise gerek yaşından ötürü, gerek Miami Heat’ten sonra yeni takımına adapte olamamasından ötürü, Cavaliers’a beklenilen katkıyı sağlayamadı. Sezon içinde takım dağıldı ve Miami Heat’e geri döndü. Bu sezonun ise NBA’deki son sezonu olacağını açıkladı.

Wade’in gitmesi en çok Cedi Osman’a yaradı. Hatırlatalım, LeBron’un Cleveland’daki en iyi arkadaşlarından biri Cedi Osman. Yani bizden çıkan bir çocuktu. Cedi’ye ne kadar çok şey öğrettiğini bu yaz Milli maçlarda gördük. Teşekkürler Kral, Cedi’ye çok iyi baktın.

LeBron’un Lakers Hikayesi Farklı Olacak

LeBron James’in Los Angeles’daki hikayesi bundan çok daha farklı olacağa benziyor. Mental ya da yaşıyla ilgili problem yaşayan oyunculardan çok, Ingram ve Ball gibi hırçın gençlerin ağabeyliğini yapacak ve geçtiğimiz final serilerinde rakip takımdan en çok sinir olduğu Lance Stephenson ile de birlikte oynayacak. Rajon Rondo gibi bir oyun kurucu da takımın bir diğer ağabeyi olacak.

Rajon Rondo’yu basketbolla ve NBA ile ilgili herkes bilir, takip eder. Boston – Miami konferans final serisinden LeBron ile kalan ufak bir sürtüşmesinin olduğunu söyler her zaman. Big Three (Garnett, Pierce, Ray Allen) dağıldıktan sonra Rondo bir süre daha Boston’da devam etmişti.

LeBron’a küfür edilen fotoğrafta yer aldığını ve tişörtü gösterdiğini herkes hatırlar. Şimdi takım arkadaşı.

Toronto Raptors, her ne kadar Kawhi Leonard’ı alsa da, temsilcimiz Furkan Korkmaz’ın da oynadığı Philedelphia 76ers ve Kyrie Irvıng’in liderliğinde Boston Celtics güçlerine güç katsa da; Batı Konferansı’nın şampiyonu zannımca NBA şampiyonu da olacaktır.

LeBron James ilk kez Batı Konferansı’na ayak bastı. All Star sistemi iyi ki değişmiş. Yoksa bu sezon eski ismiyle Doğu Konferansı’nın hiçbir şansı olmazdı.

Dip not: Kısa vadede Golden State Warriors’a karşı bir şansı olamayacağını düşünüyorum Lakers’ın ancak LeBron’a aşırı bir sempatim var ve Lakers taraftarıyım. Howard ve Nash’in takıma getirildiği sene, en sevdiğim iki basketbolcu Pau Gasol ve Kobe Bryant vardı ve yanlarında bir de Metta World Piece, namı diğer Ron Artest vardı. O sezonun başında yaşanılan heyecan çok başkaydı, sezon hayal kırıklığı ile bitmişti. Lakers, play-off’a 8. sıradan girip San Antonio Spurs tarafından 4-0 ile süpürülmüştü.

Ancak işte o heyecan, LeBron sayesinde tekrar Los Angeles şehrine uğradı.

Kobe Bryant’tan sonra LeBron James…

Los Angeles’ın gerçek sahiplerine bu hamle çok yakıştı.

Yunus Aydın

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here