Koronavirüs Sporcuların Antrenman/Form Durumunu Nasıl Etkiliyor?

929
Koronavirüs Sporcuların Antrenman/Form Durumunu Nasıl Etkiliyor?

Korona, sporcuları ellerinden gelen imkanlarıyla çalışmaya zorluyor.

Milwaukee oyuncusu Giannis Antetokounmpo bu süreci ; spor yaparak, yeni doğan bebeğiyle vakit geçirerek ve video oyunları oynayarak geçiriyor.

MVP, takım idmanları bittiğinden beri hiç şut idmanı yapmadığını söyledi.

‘’NBA oyuncularının birçoğunun evinde basketbol  sahası olabilir, bilmiyorum. Benim yok. Şuan sadece evde yapabildiğim egzersizleri yapıyorum. Bisiklet sürüyorum, koşuyorum ve  ağırlık kaldırıyorum, bu şekilde formumu korumaya çalışıyorum.’’ dedi Giannis.

Evde ağırlık kaldırabilirler ve bu şekilde formda kalabilirler. Tek önerebileceğim şey bu. Onlara gidin ve bir spor salonu bulun diyemem. Bu beni kötü bir koç yapar.’’ Dedi Atlanta Hawks koçu Lloyd Pierce.

Örnek olarak Pierce, Hawks oyuncusu Kevin Huerter’in New York’ta bir spor salonuna gittiğini ve Jeff Teague’ın da  İndiana’da bir spor salonunun sahibi olduğunu söyledi.

“LeBron’un Instagramını gördüm,” dedi Pierce.“LeBron, evinde ağırlık odasına ve açık bir basketbol sahasına sahip. Bu da onun normal rutinini yapmasına imkan sağlıyor. Hawks’ın çaylağı olan Cam Reddish ise bir dairede yaşıyor ve muhtemelen iki yatak odalı bir daire. Apartmanın ağırlık odasına gidemez çünkü; halka açık bir alan. Yani her şey ile sınırlı.”

Bucks koçu Mike Budenhlolzer, oyuncularının vücutlarını formda tutmaya odaklanmasını istediğini lakin bunun da zor olduğunun farkında olduğunu söyledi.

Bucks formda kalmanın yolunu bulmuş durumda.

Milwakuee Bucks, oyuncuların hepsinde  gerekli egzersiz ekipmanlarının olduğundan emin olduklarını söyledi. Antetokounmpo, Bucks’ın onun diyetinde uygun yiyecek yolladığını, Brook Lopez’de antrenman programlarının bir telefon uygulaması aracılığıyla kendilerine gönderildiğini söyledi.

Ancak bir sahaya erişim olmadan şutları üzerinde çalışmaları zor.

Khris Middleton, “Antrenman tesisi kapatıldığı için komşularımın evlerinden birine gidip dışarıda şut atmadığım sürece basketbola herhangi bir erişimim yok.” dedi. “Benim için gerçekten basketbol yok. Yani  Giannis’in de dediği gibi. Koşu bandı, ip atlama, ağırlıklar hepsi bu. Evimde birkaç tane basketbol topum var. Tek yapabildiğim evimin önünde top sürmek.’’

Huerter, Pierce’a  ne zaman antrenman tesisine girebileceğini sormuş.

Pierce,’’Sana ancak ne zaman giremeyeceğini söyleyebilirim. Nisan ayında giremezsin.’’

Kaynak: https://www.nba.com/article/2020/04/03/pandemic-forcing-nba-players-adjust-workouts

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz