Cleveland Savaşarak Kazandı

255
NBA Playoffs
Cleveland Savaşarak Kazandı

NBA’de playoff heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Quicken Loans Arena’da oynanan mücadeleyi 111-102 kazanan Cleveland Cavaliers seride durumu 2-2 yapmayı başardı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Cavs’de LeBron James 44 sayıyla maçın yıldızı oldu. Celtics’te ise Jaylen Brown’un 25 sayısı mağlubiyeti önleyemedi.

Mücadele karşılıklı basketlerle başlasa da ilk 4 dakikadan sonra ev sahibi daha üstün bir oyun ortaya koymaya başladı. LeBron, Smith ve Thompson ile etkili olan Cavs, ilk 6 buçuk dakikayı 16-10 önde geçti. Bu bölümde Celtics adına Morris ve Horford sayı bulan isimlerdendi. Kalan bölümde daha da üstün oynayan Cavs, ilk periyodu 34-18 önde kapatmayı başardı.

İkinci periyoda biraz daha sakin başlayan ve hücumda doğru kararlar veren Celtics farkı biraz olsun indirse de, Korver’ın üçlüklerini durduramadı ve ilk 6 buçuk dakikayı 48-35 geride kapattı. Brown ve Morris ile sayılar bulan Celtics, ilk yarıda son 4 dakikaya girerken farkı 10 sayıya düşürdü.(53-43) İlk yarının kalan kısmında LeBron’un müthiş hücum performansı sayesinde üstünlüğünü pekiştiren Cavs, ilk yarıyı 68-53 önde kapattı.

Üçüncü periyotta bol bol serbest atış izledik. Sürekli sertliğin olduğu bu bölümde LeBron James takımını taşımaya devam etti. Celtics ise biraz daha iyi hücum etmeye başladı ve son periyoda 3 dakika kala farkı tek hanelere düşürdü(72-81) Kalan dakikalarda Larry Nance’in önemli katkısıyla hem savunmada hem hücumda iyi bir performans ortaya koyan Cavs, final periyoduna 89-76 önde girmeyi başardı.

Final periyodunun ilk dakikalarında Korver’ın savunma zafiyetinden yararlanan Celtics, maçtaki farkı 8 sayıya düşürdü.(96-88) Maçın sonuna kadar LeBron liderliğinde adeta savaşan Cavs, mücadeleden 111-102 galip ayrıldı ve seride durumu 2-2 yaptı.

Serinin dördüncü maçı Perşembe günü 3.30’da TD Garden’da oynanacak.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here