Kobe, Oscar’ı Aldı…

315
NBA
Kobe, Oscar'ı Aldı...

NBA’e adını altın harflerle kazdıran ve NBA’de 5 şampiyonluk yaşayan Kobe Bryant, Hollywood’ta Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenen 90’ıncı Akademi Ödülleri (Oscar) gecesinde, kendisinin yazdığı ve Glen Keane’in yönettiği “Dear Basketball” (Sevgili Basketbol) adlı yapımı ile “En İyi Kısa Animasyon” ödülüne layık görüldü.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Kobe Bryant’ın ödülünü açıklayan isim ise StarWars’ta Luke Skywalker karakterini canlandıran ünlü aktör Mark Hamill duyurdu. Mark Hamill, zarfı açtığında Kobe’nin soyadını seslenmeye ihtiyaç duymadan ”Kobe” şeklinde haykırması salonda bulunan yüzlerce ünlüden alkış aldı.

Muazzam bir NBA kariyeri geçirdikten sonra 2016 yılında kariyerine son veren ve bu sene çektiği kısa film ile oscar ödülü alan Bryant, konuşmasına ”Basketbol oyuncuları olarak susuk oturmalıyız” diyerek başlayan Black Mamba, başta animasyonun müziklerini hazırlayan ünlü müzisyen John Williams olmak üzere yapımda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hürriyet Gazetesi yazarı olan Barbaros Tapan, Kobe Oscar’ı aldıktan sonra ilk soruyu soran kişi oluyor ve aralarında ki muhabbet şu şekilde geçiyor;

Barbaros Tapan; Kobe, Merhaba. Numarama bakabilir misin?

Kobe Bryant; 81!

Barbaros Tapan;Tebrikler.

Barbaros Tapan; 5 NBA şampiyonluğu kazandıktan sonra şimdi de Oscar’ı kazandın. Neler hissediyorsun?

Kobe Bryant; Dürüst olmak gerekirse, şampiyonluğu kazanmaktan bile daha iyi hissediyorum. Yemin ederim ki öyle hissediyorum. Çocukken hep NBA şampiyonluğu hayali ile büyüdüm. Bu hayalimi gerçekleştirmek için de çok sıkı çalıştım. Ardından ise böyle bir ödül almak sanki hiç beklenmedik birşeymiş gibi görünebilir. Birçok insan, bir şeyler yazmaya başladığımda bana emekli olduktan sonra ne yapacağımı sorarlardı. Bende hikayeler anlatacağım bir yazar olacağım derdim. Bu çok hoş aslında. Kariyerin bittiğinde stres başlar ve planlar yapmaya başlarsın. ”Ne yapacağım” sorusunu çok duydum. Şuan burada bulunmam da yazarlığımın tasdik edilmesi gibi oldu. Bu çok, çok çılgın bir şey!

Peki filmde anlatılan ne?

Filmde Kobe Bryant, basketbola olan sevgisinden bahsederken, NBA’de geçirdiği 20 yıllık kariyeri hakkında da değerlendirmelerde bulunmuş.

Kobe Bryant’a ilk tebrik eski takım arkadaşı Shaq’tan geldi. Shaq, twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu sözleri söyledi; ”Oscar kazandığı için Kobe’ye tebrikler. Seninle gurur duyuyorum. Senin ve ailen için büyük bir onur. Kıskandım.” dedi.

NBA tarihinin en güçlü ikilisi olarak kabul edilen Shaq ve Kobe, 1996-2004 yıllar arasında Los Angeles Lakers’ta birlikte oynadılar. Oynadıkları bu zaman içerisinde 2000, 2001 ve 2002 yıllarında 3 yıl üst üste NBA şampiyonluğu yaşadılar. 2004 yılında aralarında geçen tatsızlıktan dolayı Shaq takımdan ayrılma kararı aldı ve bu ikili uzun zaman küs kaldılar.

Sonperiyot.com yazarı olarak Kobe’nin bu alanda başarılarını görmeyi isterim ve yeni projelerini merakla beklemekteyim.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here