Kevin Durant’in müthiş performansı sonrası yaşananlar

374
NBA Finals
Kevin Durant’in müthiş performansı sonrası yaşananlar

NBA Finallerinde seriyi 3-0’a getiren son maçta Durant müthiş bir performans göstererek resmen maçı aldı ve Warriors’ı şampiyonluğa bir adım daha yaklaştırdı. NBA çevrelerinde de geniş yankı bulan bu performans ünlü yorumcu ve eski oyuncu Charles Barkley’nin de hoşuna gitmiş olacak ki o bu performansı: ‘’ Bir Playoff maçında gördüğüm en iyi performanslardandı’’ sözleriyle değerlendirdi.

Ancak Durant’i ondan daha önce tebrik eden bir kişi daha vardı: Takımın Kaptanı Stephan Curry. 3/16’lık kötü şut yüzdesiyle sadece 11 sayıda kalarak kötü bir performans sergileyen Curry, Durant’in bu performansının kendisini ve takımlarını kurtardığının farkında olacak ki maçın bitiminin hemen ardından Durant’in yanına koştu ve 3 kere ard arda ‘’Teşekkürler’’ diyerek Durant’i ilk tebrik eden isim oldu.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Kevin Durant bu performansıyla sadece takım arkadaşlarından övgü almadı. Durant’in 43 sayı 13 ribaunt 7 asistlik bu özel performansını beğenen bir diğer isim ise rakip takımın kaptanı Lebron James’in ta kendisi. Özellikle son yıllarda gösterdiği olgun tavırları ve rakip oyuncular arasında hakkedenlere gereken takdiri göstermesiyle bilinen’’ King James’’ maç sonu kendisine Durant’in performansının sorulmasının ardından şu esprili yanıtı verdi:’’ Her oyuncu Lig’e geldikten sonra seneler geçtikçe oyununu geliştirebilir. Ancak onun şuan ki Kevin Durant’in büyük oyuncu olmak için yaratılmış olduğunu herkes biliyordu. Sanırım Portland* dışında herkes.

Maalesef herkes bu tarz yenilgileri Lebron gibi olgunlukla karşılayamıyor. Cavaliers cephesinde kadroya Playofflar öncesi dahil olan Kendrick Perkins Durant’e tepkiliydi. Playoff boyunca benchte takım elbisesiyle bulunan ve gösterdiği tavırlar, arkadaşlarını ateşlemesi ve rakipler ile ağız dalaşına girmesiyle gündem olan Perkins, Durant’in basın toplantısı sırasında kapıdan gözükerek Durant’e orta parmağını göstermek suretiyle tepkisini gösterdi. Bunu gören Durant ise boş durmadı ve ses çıkarmadan ağızını oynatarak ona ağız okuyucuların dediğine göre birkaç küfür sarf etti.

Durantula’nın katkısıyla 3-0 öne geçen Golden State Warriors artık şampiyonluğa çok yakın. Peki Cleveland Cavaliers’ı süpürebilecekler mi yoksa Cavs maç ya da maçlar alarak seriyi uzatabilip belki de tarihte hiç yapılamamış 3-0’dan geri dönüşü gerçekleştirebilecek mi. Bu sorunun yanıtını önümüzdeki günlerde alacağız…

Can Durusoy

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here