Kevin Durant’i Değiştiren Olay

Kevin Durant'i Değiştiren Olay

Golden State Warriors’ın All-Star forveti Draymond Green 3 sezon birlikte forma giydiği Kevin Durant’in 2016-2017 Finalleri’nden sonra değiştiğini gözlemlemiş.

Finallere kadar karşılaştıkları her takımı süpürdükten sonra Cleveland’a karşı oynadıkları final serisini de 4-1 kazanıp şampiyon olan Warriors’ta Kevin Durant Finaller MVP’si ödülünü kazanmıştı. Draymond’a göre KD bu seriden sonra değişti. Sebebini ise şöyle açıklıyor:

“Şampiyonluğu kazanmıştık ve KD de Finaller MVP’si olmuştu. Bence o seride Kevin, LeBron’u en iyi versiyonu olmaya zorlamıştı. Kevin çok iyi oynamıştı ve dürüst olmak gerekirse, Kevin’in LeBron’a yaptıklarından dolayı, NBA’deki en iyi oyuncu olması gerektiği an o andı. Ama ertesi gün televizyonu açtığında, manşetlerin ‘LeBron James hala dünyanın en iyi oyuncusu’ tarzında konuşulduğunu görmüştü. Tüm bu analistler falan, LeBron’un hala dünyanın en iyi oyuncusu olduğunu söylüyordu. İşte o zaman Kevin’in bundan etkilendiğini düşündüm ve 2017-18 sezonuna girdiğimizde, Kevin eskisi kadar mutlu değildi. Sonraki sezon birdenbire takmdakilere ‘Niye o şutu sen kullandın?’ ya da ‘Niye pas vermedin’ gibi şeyler söylemeye başlamıştı.”

Kevin Durant 3 sezon forma giydiği Warriors’ta 3 kez Final ve 2 kez şampiyonluk kazandı. Kendisi kariyeri ve organizasyon adına yapılması gerekeni fazlasıyla yapmıştı. Yine de hala kolaya kaçtığı, gerçek bir şampiyon olmadığı söyleniyordu. Belki de bu yüzden geçtiğimiz yaz Warriors’la sözleşme yenilemeyerek Brooklyn Nets’e gitti ve Kyrie Irving yeni maceralar aramaya çıktı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz