Ben Simmons: “%40 Üç Sayı Ortalaması Tutturmak İstiyorum”

563
Ben Simmons: "%40 Üç Sayı Ortalaması Tutturmak İstiyorum"

Ben Simmons ve her sezon başı kaçınılmaz olan üç sayı atışları konusu kapanmıyor. Geçtiğimiz sezon NBA kariyerindeki ilk üçlüğü bulan Ben Sımmons hala eleştirilere maruz kalıyor. Bunun farkında olan ve oyununda üçlüklerini ekleyerek çok daha ölümcül hale gelmek istiyor. Simmons hali hazırda tehlikeli bir durumda üç sayı isabeti onu kötü bir oyuncu yapmıyor tabii ki fakat eklendiğinde ise gerçekten çok korkulan ve komplike bir oyuncu olacağı kesin.

Bu durum hakkında Simmons Yahoo Sports’a verdiği demeçlerde: “Zamanla olacağından şüphem yok her sene geçtikçe bunun üstüne çalışıyorum. Ben de diğer herkes gibi %30 üçlük isabeti bulabilirim şu an fakat benim amacım %40 ortalamayı bulabilecek seviyede olmak. Bunun gerçekleşmesi için atışlarda daha rahat olmam gerekiyor. Pozisyonlarda rahat olmak önemli bir etken. Herkesin buna inanması için bu işi göstermem gerektiğinin farkındayım.” diyerek ciddi ve iddialı bir açıklamada bulundu. Ben Simmons sezon durdurulmadan önce; 16.4 sayı, 1.7 top çalma, 8 asist ve 8.3 ribaunt ortalaması ile oynamaktaydı.

Bu konuya değinen diğer bir isim takımın koçu Brett Brown oldu. Takımının yıldız ismi olan Simmons için şaka ile yollu “bench” uyarısı çekti;” Simmons’a eğer şutunu geliştirmezsen seni neden kenara çekmeyeyim? Çünkü bunu yapabilirim.” diyerek espri yollu Simmons’un üçlük tehdidini kullanması gerektiğini vurguladı. Kariyerinde toplam oynadığı maçlarda 23 şut denemesinde bulunup sadece 2 isabet bulmuştu. Her sezon konuşulan “Simmons üçlük tehdidi” konusu tekrar gündemde olması şaşırtıcı değil. Önümüzdeki senelerde başarılı olup olmayacağını hep birlikte izleyip neler olacağına bakacağız.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz