Kaosların Adamı Harden: Vedasına Rağmen Sular Durulmuyor

415
Kaosların Adamı Harden: Vedasına Rağmen Sular Durulmuyor

James Harden’ın Brooklyn Nets’ten ayrılmasının ardından yarattığı etki her gün yeni bir skandalın ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bleacher Report’tan Jake Fischer’ın haberine göre Harden ile Kevin Durant & Nets teknik ekibi arasında takımın hücum varyasyonları hakkında fikir ayrılıkları varmış. Bu anlaşmazlıkların Harden’ın takımdan ayrılasının başlıca sebeplerinden olduğu düşünülüyor.

Yine NBA insider Fischer’a göre Kevin Durant ve Steve Nash hücumun daha akışkan ve top paylaşımına dayalı olması gerektiğini düşünürken Harden ise daha izolasyona dayalı ve durağan bir hücum tarzı benimsenmesi gerektiğini düşünüyordu. James Harden’ın önceki takımı Houston Rockets’ta da yıllarca bu tarz bir basketbol oynadığı ve görece hep rekabetçi olabildiği düşünülürse, bu isteği anlaşılabilir. Fakat bu basketbolla Harden ve ekibinin nihai amaç olan şampiyonluğa ulaşamadığını biliyoruz.

Ayrıca Nets’in elinde KD ve Kyrie gibi iki yıldız oyuncu daha varken izolasyon basketbolu yerine bu üçlüyü top ve alan paylaşımına dayalı daha modern bir oyun içinde kullanmak sanki daha mantıklı. Dolayısıyla Nash’in ve teknik ekibinin Harden’ın bu isteğini uygulamayarak doğru bir karar verdiğini düşünüyorum. Haberin devamında belirtilene göre Nets teknik ekibi, Durant için çizilen oyunlarda James Harden’ın “gözlerini devirdiğini” farketmiş.

Harden’ın takım içinde bir anlaşmazlığa sebep olduğu kesin; bu anlaşmazlıklar onun Nets’ten takasını istemesine sebep oldu. Fakat Harden’ın yolunu tuttuğu Philadelphia 76ers’ta Joel Embiid gibi dominant bir oyuncu var ve Harden’ın Nets ekibinden istediği izolasyona dayalı hücumun burada kabul görme ihtimali de çok düşük. Acaba Harden – Embiid ilişkisi nasıl olacak? Harden Philadelphia’ya neler katacak veya götürecek? Bunları ilerleyen günlerde birlikte göreceğiz.

Yazar: Oğulcenk Bıçakçı
Editör: Deniz Sarıaslan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz