J.R. Smith’in Üniversite Hayatı: Golf ve Sınıf Başkanlığı

212
J.R. Smith'in Üniversite Hayatı: Golf ve Sınıf Başkanlığı

NBA’in sempatik yüzlerinden J.R. Smith, 35 yaşında üniversiteye başlayarak çılgın hayat öyküsüne yeni bir serüven ekledi. Kariyerinde iki kez NBA şampiyonluğu tadan, bir kez ise belki de takımını şampiyonluktan eden J.R. Smith; 11 Ağustos’ta tarihi Afro-Amerikan okullarından (HBCU) North Carolina A&T Üniversitesine kayıt olmuştu.

Takvim yapraklarında 2004 yazıyor. New Jersey’de adından sıkça söz ettiren genç J.R. Smith, St. Benedict’s Özel Lisesinden mezun olmuş. Sonraki durağı neresi? “Hayalimdeki okul” dediği, Michael Jordan’ın formasını terlettiği North Carolina Üniversitesi baş antrenörü Roy Williams’a söz vermişti bile.

Fakat mevzubahis isim J.R. Smith ise bilin ki o hikayede bir dönemeç olacaktır. Öyle de oldu: Smith, 2004 yılında üniversiteye gitmeyi reddederek doğrudan NBA Draftlarına katıldı ve 18. sıradan, New Orleans Hornets tarafından seçildi.

17 sene sonra okula dönen J.R. Smith, Ray Allen’ın bu konuda kendisine ilham verdiğini belirtmişti. Okul yıllık fotoğrafının altında “Get chicks or die trying” (Kızları düşür ya da denerken öl) yazan bir adam için 35 yaşında okula dönmek, hayli büyük bir değişim.

Twitter’da 780,000 takipçisiyle üniversite hayatını paylaşan J.R. Smith’in başı çoğu üniversite öğrencisinin yaşadığı sıkıntılarla dertte gibi: en yakındaki FedEx (kargo şirketi) dükkanını bulmak, İngilizce dersine yeterince konsantre olamamak ve ödevlerde zorlanmak… Tabi kendisine özgü dertleri de var şahsına münhasır bu ilginç şahsın- hem dersleri hem de Call of Duty: Warzone oyununu kaldıracak bir dizüstü bilgisayar bulmak gibi.

Eylül ayının başında 2025 sınıfı başkanlık seçim kampanyasında yer aldığı bir video, yine Twitter’da sevenleriyle buluşmuştu: “Zarı sallamayın (risk almayın), Kylie Rice’a oy atın.”

J.R. Smith, spor kariyerine de beyaz bir sayfa açmak istemiş olacak ki okulun golf takımına dahil oldu. Geçtiğimiz Pazartesi (11 Ekim) ilk golf müsabakasına çıkan x2 NBA şampiyonu, şahsına münhasır stiliyle ortama giriş yaptı.

“Eğlenceli olacak. 20.000 kişinin önünde oynamak ile bir kolejin golf galerisinde oynamak arasında tabi ki fark var. Ancak 5000 kişinin önünde serbest atış atmak, 3 kişinin önünde bir buçuk metrelik bir atış yapmak benim açımdan aynı derecede sinir yıpratıcı. Dolayısıyla benim adıma farklılıklar kendini dengeliyor,” diyor J.R. Smith.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz