JR Smith’in Geleceği Belli Oluyor

25
JR Smith'in Geleceği Belli Oluyor
JR Smith

Cleveland Cavaliers’ın adeta belası haline gelen, JR Smith belirsizliği artık sonlanıyor.

Geçtiğimiz yaz LeBron James’in takımdan ayrılmasının ardından yönetimden takasını isteyen JR Smith’e kimse talip olmamıştı.

Bu sezon başında takas listesinde olduğu için kendi isteği doğrultusunda forma giymeyen JR Smith’in, Cleveland Cavaliers ile olan kontratı yönetimin kararıyla 30 Haziran’da sonlanacak.

2019 NBA draft’ı sonrası kadrosunu geliştirmek için uygun anlaşmalar aramaya başlayan Cavs yönetiminin ilk planı JR Smith ile olan sözleşmeyi fesh etmek.

33 yaşındaki JR Smith’in 2019-20 sezonu için 15.7 milyon dolarlık kontratı olmasına rağmen Cavs yönetiminin 30 Haziran’da 3.9 milyon dolar garanti ücreti ödeyerek oyuncuyu serbest bırakma hakkı bulunuyor.

Tecrübeli oyuncuyla şimdilik en ciddi ilgilenen takım Miami Heat. İddialara göre Doğu Konferansı’nın bir diğer ekibi Miami Heat, maaş bütçesini düzenleyebilmek amacıyla JR Smith’i kadrosuna katmaya sıcak bakıyor.

Sezon başında sadece 11 maç oynayıp daha sonra takasını isteyen JR Smith, 6,7 sayı, 1,6 ribaund, 1,9 asist ortalamaları ile kariyerinin en kötü sezonunu geçirdi.

JR Smith Cleveland Cavaliers formasıyla, 2016’da gelen şampiyonluktaki etkileyici performansından sonraki iki sezonda beklentileri bir türlü karşılayamamıştı. 

Etiketleri Tıklayıp İlgili Yazılara Ulaşabilirsiniz.

Sitemizdeki En Popüler Etiketler

Fenerbahçe Beko - Anadolu Efes - LeBron James - Lakers - Warriors

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here