JR Smith Gemileri Yaktı!

1088
Cleveland Cavaliers
JR Smith Gemileri Yaktı!

Cleveland Cavaliers’ın problemli oyuncusu JR Smith, takımdan ayrılmayı kafasına koydu.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

LeBron James’in takımdan ayrılmasıyla adeta dibe çöken Cleveland Cavaliers’ta işler hiç iyi gitmiyor. Uzun bir sürede böyle gidecek gibi görünüyor.

Koç Lue ile yollar ayrılmasının ardından takımda değişen pek bir şey olmadı. 15 maçta sadece 2 galibiyet alan Cleveland Cavaliers’ta oyuncularda oldukça mutsuz.

Veteran oyunculardan ziyade takımdaki gençlere daha çok süre veren teknik ekip, haliyle JR Smith’in canını sıkmış.

The Athletic’ten Jason Llyod’a konuşan JR Smith; “Bana göre takım bilerek kaybediyor. Hedef kazanmaya çalışarak, playoff yapmak değil. Hedef, takımın gelişmesini sağlamak ve kaybederek drafttaki şansı artırmak. Bana göre plan hep buydu. Bu bana göre değil. Kazanamayan bir takımda bulunmak istemiyorum.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz haftalarda verdiği demeçte beni takımda istemiyorlar diyerek takaslanmak istediğini dile getiren JR Smith, göre takaslanana kadar Cavs forması giymek istemiyor. Buy-out edilmeyi kabul etmeyeceğini söyleyen 33 yaşındaki JR Smith, bir an önce takasının gerçekleşmesini istiyor.

Öte yandan kulüp yetkilileri konu ile ilgili olarak; Jr Smith’in artık takımın bir parçası olmadığını ve takaslanana kadar antrenmanlara katılmayacağını açıkladı.

JR Smith’in Cavs ile 2 yıl için 30 milyon dolarlık kontratı bulunuyor. Ancak son yılının sadece 3 milyon dolarlık kısmı garanti. Bu da sezon ortasında bazı takımların stratejik bir hamleyle maaş bütçesi boşaltmak adına Cleveland Cavaliers’ın kapısını çalabileceği anlamına geliyor.

JR Smith, 2016’da gelen şampiyonluktaki etkileyici performansından sonraki iki sezonda beklentileri karşılayamamıştı. Geçen sezon final serisinde yaptığı hata ile adeta LeBron’un takımdan gidişine zemin hazırlamıştı.

NBA’de bu sezon 11 maça çıkan tecrübeli oyuncu; 6.7 sayı, 1.6 ribaund ve 1.9 asist ortalamalarıyla oynadı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here